3D Systems ogłosiło wprowadzenie VSP Connect – scentralizowanego, opartego na chmurze portalu planowania operacji, który integruje zautomatyzowane przepływy pracy i sztuczną inteligencję (AI). Portal jest najnowszym dodatkiem do rozwiązań firmy VSP do planowania operacji chirurgicznych i umożliwia producentom urządzeń i chirurgom tworzenie wizualizację przypadków pacjentów w czasie rzeczywistym oraz ulepszone możliwości współpracy.

VSP Connect jest obsługiwany przez Enhatch, firmę, z którą 3D Systems nawiązało współpracę w 2022 r. w celu skalowania spersonalizowanych dostaw urządzeń medycznych. Rozwiązanie łączy technologie sztucznej inteligencji i automatyzacji firmy Enhatch z zatwierdzonymi przez FDA przepływami pracy 3D Systems dla rozwiązań specyficznych dla pacjenta, w tym zaawansowanego oprogramowania, usług planowania eksperckiego, spersonalizowanego projektowania implantów i narzędzi, drukarek 3D i procesów druku 3D.

Połączenie poprawia widoczność systemów opieki zdrowotnej i producentów urządzeń medycznych zgodnie z drukarkami 3D, a także usprawnia proces planowania przedoperacyjnego, aby pomóc w zwiększeniu wydajności spersonalizowanych procedur przy jednoczesnym zapewnieniu lepszych wyników.

3D Systems twierdzi, że rozwiązania VSP do planowania chirurgicznego łączą „najlepsze w swojej klasie” cyfrowe przepływy pracy z szeroką gamą drukarek 3D i materiałów do wytwarzania przyrostowego, aby dostarczać rozwiązania dopasowane do potrzeb pacjentów. VSP Connect zwiększa możliwości dzięki zautomatyzowanym przepływom pracy, które według firmy wzmacniają komunikację między wszystkimi zainteresowanymi stronami, jednocześnie ułatwiając zgodność z przepisami branżowymi i wewnętrznymi protokołami dokładności.

Sztuczna inteligencja pozwala portalowi VSP Connect oferować wstępnie wypełnione projekty, które są dostosowane do indywidualnych preferencji chirurga, a także standardowych typów produktów. Bezpieczny, oparty na chmurze portal agreguje różne procesy, tworząc interfejs umożliwiający całodobowy dostęp do statusu sprawy i możliwość wysyłania notatek lub części w zależności od firmy.

Celem nowego portalu jest usprawnienie procesu planowania przedoperacyjnego według systemów 3D, co skutkuje skróceniem czasu zabiegu i poprawą wyników leczenia pacjentów.

Źródło: www.3dsystems.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like