DyeMansion – niemiecki producent zautomatyzowanych maszyn do post-processingu wydruków 3D z tworzyw sztucznych, ogłosił sprzedaż swojego tysięcznego systemu firmie ZEISS Vision Care. Tysięczną maszyną jest Powerfuse S – zaawansowany system wygładzania części oparami do zastosowań przemysłowych. Nabywca, ZEISS Vision Care, jest liderem w branży okulistycznej, dostarczającym soczewki, instrumenty, aplikacje i platformy optykom, sprzedawcom detalicznym i optometrystom.

Organiczne soczewki korekcyjne i fotochromowe są opracowywane i produkowane w zakładzie firmy w Aalen w Niemczech. Zakład ten opracowuje także technologie produkcyjne i aplikacje stosowane w produkcji leków na receptę w firmie ZEISS na całym świecie.

Felix Ewald, dyrektor generalny i współzałożyciel DyeMansion, powiedział: „Jestem niesamowicie dumny z tego kamienia milowego i tego, co reprezentuje. Technologia DyeMansion przoduje w kształtowaniu przyszłości produkcji. Nie tylko sprzedajemy maszyny; torujemy drogę nowej erze produkcji i industrializacji wytwarzania przyrostowego. Chcę serdecznie podziękować całemu naszemu zespołowi, klientom i partnerom, którzy w ciągu ostatnich lat zaufali naszej technologii. To była niesamowita podróż, odkąd w 2016 roku sprzedaliśmy naszą pierwszą maszynę. Wasza wiara w nasze innowacje odegrała kluczową rolę w osiągnięciu tego osiągnięcia”.

Warto też wspomnieć, że jednym z użytkowników systemów DyeMansion jest Technology Applied – polska firma produkcyjna z siedzibą w Białymstoku, która od kilku lat korzysta z rozwiązań niemieckiego producenta, a w tym roku rozszerzyła istniejącą instalację o kolejne moduły do przemysłowego wykańczania powierzchni wydruków 3D – w tym wspomniany system Powerfuse S.

Źródło: www.dyemansion.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News