Chociaż mało kto może zdawać sobie z tego sprawę, polscy producenci filamentów do druku 3D w technologii FDM / FFF należą od kilku lat do absolutnej czołówki w Europie, zarówno pod względem produkowanych ilości, jak i innowacyjności oferowanych produktów. Z drugiej strony, jeśli chodzi o druk 3D z żywic światłoutwardzalnych – która jest drugą najpopularniejszą metodą przyrostową na świecie, dominują tu przede wszystkim producenci zagraniczni. To może się zmienić za sprawą firmy UV Polimer Sp. z o.o. – warszawskiej firmy specjalizującej się w produkcji fotopolimerów, który właśnie ogłosił premierę swojego nowego produktu skierowanego na rynek medyczny – 3D Dental.

Nowoczesna stomatologia to nie tylko umiejętności dentystów, czy skomplikowane narzędzia do pracy w gabinetach, lecz także dostęp do coraz to bardziej zaawansowanych technologii – w tym druku 3D. Żywice UV Polimer 3D Dental wpisują się w ewolucję branży stomatologicznej, zapewniając rozwiązania, które maksymalizują efekty pracy protetyków, a także gwarantują podwyższone bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego.

UV Polimer wprowadza na rynek nowoczesną generację żywic 3D Dental. Żywica dostępne już teraz to Model One, występująca w czterech kolorach (White, Ivory, Gray i Peach), która jest przeznaczona do druku 3D modeli dentystycznych. Żywica jest oferowana w butelkach 0,5 kg i 1 kg.

Wkrótce w sprzedaży pojawią się kolejne materiały:

  • Tray – do tworzenia szablonów do wycisków dentystycznych,
  • Try In – do druku 3D prób protetycznych,
  • Crown – do wykonywania tymczasowych i stałych koron i mostów.

To co ważne, to fakt, że żywice UV Polimer to produkt całkowicie polski, produkowany na terenie kraju. Materiały są bezwonne i niecytotoksyczne, czym stwarzają w pełni ergonomiczne środowisko pracy dla personelu protetycznego.

Żywice UV Polimer są kompatybilne z najpopularniejszymi na rynku drukarkami 3D typu UV LCD firm Phrozen i Anycubic. Na stronie producenta są dostępne profile druku 3D dla sześciu modeli urządzeń. Niezależnie od tego, żywica Model One jest kompatybilna z drukarkami 3D o zakresie długości fali świetlnej od 385 do 405 nm. UV Polimer przeprowadził także szereg testów dotyczących post-processingu, tworząc ustawienia do naświetlania gotowych wydruków 3D dla trzech najpopularniejszych stacji UV: Formlabs Form Cure, Anycubic Wash & Cure i XYZ Cure 180.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like