Niemiecka firma DyeMansion, specjalizująca się w produkcji urządzeń do post-processingu dla technologii addytywnych wprowadziła nową funkcjonalność dla swoich urządzeń oraz zapowiedziała premierę nowego systemu. Firma wprowadziła możliwość pracy z termoplastycznym poliuretanem (TPU) firmy Lubrizol ESTANE 3D, poprzez dostrojenie swojej autorskiej technologii VaporFuse Surface. Z kolei jesienią tego roku na targach Formnext 2022, zamierza przedstawić rozwiązanie, które będzie w stanie wykańczać wydruki wykonane z polipropylenu (PP) o nazwie Powerfuse S PP.

Przygotowania do wprowadzenia nowego rozwiązania idą już pełną parą. Obecnie DyeMansion kwalifikuje klientów do fazy pilotażowej. Według ekspertów rynkowych, którzy widzieli pierwsze części obrobione przy pomocy nowego rozwiązania, technologia zastosowana w Powerfuse S PP osiąga standard jakości powierzchni odpowiedni do zastosowań przemysłowych. Polerowanie parowe poprawia właściwości mechaniczne części wykonanych z polipropylenu, rezultatem czego są uszczelnione, zmywalne powierzchnie, które wizualnie i funkcjonalnie dorównują częściom formowanym wtryskowo – torując drogę dla zupełnie nowych zastosowań.

Specyfikacja techniczna Powerfuse S PP jest prawie identyczna jak w obecnej wersji Powerfuse S. DyeMansion specjalnie opracował rozpuszczalnik do materiałów PP, który jest pochodzenia biologicznego i spełnia zasady zrównoważonego rozwoju. Nowy rozpuszczalnik został już pomyślnie przetestowany ze wszystkimi powszechnie dostępnymi na rynku materiałami PP produkowanymi przez HP, BASF, EOS, ALM, Prodways, AM Polymers i Covestro.

Kolejnym dużym krokiem dla VaporFuse Surfacing jest kompatybilność z TPU ESTANE 3D firmy Lubrizol. Materiał ten charakteryzuje się odpornością na ścieranie i wysokimi właściwościami mechanicznymi, które utrudniają tradycyjne polerowanie parowe. DyeMansion był w stanie stworzyć nowy program dla swojego systemu Powerfuse S – zaprojektowany specjalnie dla tego typu TPU. Nowy program dodaje kolejny TPU do portfolio materiałów Powerfuse, obok istniejących materiałów tego gatunku, dostarczanych przez BASF.

Obecnie dostępny jest zupełnie nowy proces i chropowatość powierzchni zredukowana do minimum. Dzięki temu czemu są gotowe do użycia w takich dziedzinach jak ortezy, czy aplikacje motoryzacyjne.

Źródło: www.dyemansion.com
Zdjęcia: www.dyemansion.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like