EOS wprowadza na rynek zmodernizowaną drukarkę 3D do metali EOS M 300-4 wyposażoną w cztery lasery o mocy 1 kW. Maszyna została opracowana do wykorzystywania w pracy stopów aluminium i miedzi i produkcji takich aplikacji jak wsporniki, uchwyty, anteny i komponenty e-mobilności.

EOS zaprezentował drukarkę 3D M 300-4 już kilka lat temu, a wśród klientów, którzy wdrożyli tę maszynę, znalazły się m.in. firmy Material Solutions, Incodema3D i Rennscot MFG. Pracując nad dalszym udoskonalaniem swojej technologii poczwórnych laserów do obróbki sproszkowanych stopów metali, firma zintegrowała lasery o mocy 1 kW, aby zapewnić wzrost produktywności w porównaniu ze standardową maszyną M 300-4, która wykorzystuje cztery lasery o mocy 400 W.

Lasery działają w przestrzeni roboczej o wymiarach 300 x 300 x 400 mm i pomagają zapewnić szybkość spieku na poziomie 154 mm3/s, grubość warstwy 80 µm i gęstość względną 99,5%. Wydruki 3D realizowane na drukarce 3D są w stanie osiągnąć wytrzymałość na rozciąganie 350 MPa, granicę plastyczności 205 MPa i wydłużenie przy zerwaniu na poziomie 3–5%.

„EOS M 300-4 sprawdził się już u naszych klientów jako wysoce wydajna maszyna do druku 3D z metali, musimy jednak sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na wymagające materiały, takie jak miedź i procesy o wysokiej produktywności” – skomentował Sebastian Becker, kierownik EOS Metal Systems. „EOS M 300-4 1 kW zapewnia moc i produktywność na najwyższym poziomie niezawodności, co pozwala osiągnąć najniższy w branży koszt części w przeliczeniu na część”.

„Wytwarzanie przyrostowe oferuje potencjał transformacyjny, zwłaszcza w przypadku produktów takich jak aluminiowe głowice cylindrów, które tradycyjnie wytwarzano metodą odlewania ciśnieniowego” – dodała Manja Franke, dyrektor ds. strategii w AMEXCI, wiodącej firmie AM w Skandynawii. „Szybkość i moc nowych drukarek 3D jak EOS M 300-4 1 kW, pozwalają nam wytwarzać złożone komponenty, zapewniając jednocześnie większą elastyczność projektowania, redukcję masy i gotowość do spełnienia przyszłych norm emisji.”

EOS M 300-4 1 kW ma być dostępny na rynku w lutym 2024 r. i jest kompatybilny z AlSi10Mg, miedzią i stopami miedzi, a oferta materiałów dla systemu będzie rozszerzana zgodnie z zapotrzebowaniem klientów.

Źródło: www.eos.info

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like