Niemiecki EOS to jeden z liderów rynku druku 3D na świecie, obecny na nim praktycznie od samego początku jego istnienia, tj. wczesnych lat 90-tych. Od ponad dwóch dekad rozwija profesjonalne systemy produkcyjne drukujące w technologiach SLS (Selective Laser Sintering) i DMLS (Direct Metal Laser Sintering). W Polsce oficjalnym dystrybutorem tych rozwiązań jest Bibus Menos.

EOS posiada w swojej centrali tzw. „Demo Center„, w którym stoi ponad 100 systemów pracujących w w/w technologiach. Systemy wykorzystywane są m.in. do wykonywania wydruków testowych dla klientów, szkoleń aplikacyjnych oraz z obsługi maszyn, testowania nowych materiałów czy też usprawniania procesów wytwarzania przyrostowego.

Z uwagi na to, że światowy rynek wtórny profesjonalnych drukarek 3D jest jeszcze stosunkowo słabo rozwinięty, używane systemy tego typu rozchodzą się błyskawicznie. Na przestrzeni najbliższych miesięcy dostępnych będzie na sprzedaż łącznie kilka używanych drukarek 3D pracujących w technologii SLS:

oraz technologii DMLS:

Wszystkie maszyny mają maksymalnie dwa lata i przechodzą przez procedurę kontroli jakości firmy EOS GmbH. Systemy są modernizowane, kalibrowane i sprawdzane, aby spełniać najwyższe standardy produkcyjne. Dodatkowo podlegają pełnej 12 miesięcznej gwarancji. Maszyny są konfigurowane z nowym wyposażeniem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie dystrybutora EOS – Bibus Menos.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News