Eplus3D – chiński producent przemysłowych drukarek 3D, ogłosił otwarcie europejskiego biura w Ludwigsburgu w Niemczech. Otwarcie zostało upamiętnione podczas ceremonii przecięcia wstęgi z udziałem kadry kierowniczej, klientów, partnerów i pracowników firmy. Nowe biuro o powierzchni ponad 600m² jest zlokalizowane w centrum miasta Ludwigsburg i powstało w odpowiedzi na rosnącą bazę partnerów i klientów Eplus3D w Europie. Zostało wyposażone w dedykowaną przestrzeń roboczą do produkcji addytywnej, prezentację części, które zostały wydrukowane przy użyciu maszyn Eplus3D, jak również biura i sale konferencyjne.

Eplus3D rozpoczęło proces rozszerzania swojej międzynarodowej działalności w ciągu ostatnich dwóch lat, rozwijając globalną sieć partnerską w ponad 40 krajach i regionach. Biuro w Niemczech ma zarządzać operacjami Eplus3D w Europie, przyjmować klientów na szkolenia oraz prowadzić spotkania z klientami i partnerami. Będzie wykorzystywane jako obiekt demonstracyjny, a także dostarczać najnowsze rozwiązania do produkcji addytywnej, opracowywać aplikacje, świadczyć usługi konsultingowe i szkoleniowe dla klientów z branży lotniczej , motoryzacyjnej, medycznej, maszynowej i narzędziowej. Eplus3D będzie zaopatrywać również lokalnych klientów we wszystkie części zamienne i materiały eksploatacyjne do ich maszyn.

Otwarcie biura w Niemczech było powiązane również z organizację pierwszego Globalnego Spotkania Partnerów Eplus3D. Podczas dwudniowej konferencji firma powitała ponad 40 uczestników z całego świata i rozmawiała z partnerami na temat innowacyjnej technologii druku 3D w metalu Eplus3D, a także opartej na sztucznej inteligencji produkcja systemu operacyjnego do zastosowań medycznych i przemysłowych.

Eplus3D zostało założone w 2014 roku będąc spółką zależną od Shining3D – jednego z największych producentów skanerów 3D na świecie. We wrześniu zeszłego roku firmy postanowiły się formalnie rozdzielić, by Eplus3D mogło w całości poświęcić się produkcji maszyn przemysłowych typu MPBF (Metal Powder Bed Fusion) i PPBF (Polymer Powder Bed Fusion), co jest odpowiednikiem metod SLM i SLS.

Źródło: materiały prasowe Eplus3D

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like