Formlabs – producent najpopularniejszej niskobudżetowej drukarki 3D drukującej w technologii SLA na świecie, ogłosił, że pozyskał 35 mln. dolarów w kolejnej turze dofinansowania (series B). Nowymi udziałowcami spółki są fundusz inwestycyjny Foundry Group oraz gigant oprogramowania kalsy CAD – Autodesk. Suma ta jest dwukrotnie większa od kwoty pozyskanej podczas poprzedniej tury, która miała miejsce w październiku 2013 r.

Nowe fundusze pozwolą Formlabs na dostosowanie się do wciąż rosnących potrzeb klientów, rozszerzenie zakresu badań oraz zwiększenie zasięgu działania na rynku.

Tak to wydarzenie komentuje Max Lobovsky – współzałożyciel i CEO Formlabs:

Formlabs stara się od wielu lat wprowadzać nowe materiały i rozwiązania do druku 3D, przez co jest kojarzony z profesjonalnym drukiem 3D w kategorii drukarek desktopowych. Wiąże się to z wzrostem rangi firmy. Cieszymy się, że inwestycja ta pozwoli nam na rozwijanie specjalistycznych narzędzi, dzięki którym będzie można stworzyć wspaniałe rzeczy. Formlabs zamierza inwestować w stereolitografię i wprowadzać nowe narzędzia, które pozwolą nam osiągnąć ten cel, a również uczynią cyfrową produkcję bardziej dostępną oraz zwiększą jej potencjał.

Max Lobovsky – CEO Formlabs

Rok 2016 jest naprawdę znakomity dla Formlabs. W każdym miesiącu firma dostarcza ponad 100 drukarek 3D i to już trzeci rok z rzędu, gdy firma zwiększa sumę transakcji dokonywanych w ciągu roku o 100%. Na początku tego roku Formlabs pozyskało platformę z plikami do druku 3D – Pinshape, otworzyło nowe biuro handlowe w Japonii oraz zwiększyło liczbę swoich pracowników do 190.

The Form 2 02

Formlabs prowadzi zdecydowaną politykę dystrybucyjną poprzez rozszerzanie swoich kanałów sprzedaży na pięciu kontynentach. By zwiększyć biznesowy potencjał firmy, Pascal Cagni – założyciel C4 Ventures,  rozpocznie pracę w spółce jako doradca strategiczny. Do jego głównych zadań będzie należeć rozszerzenie ekspansji w regionie EMEA. Cagni nie jest jedyną ważną postacią dołączającą do Formlabs – już wkrótce w zarządzie firmy zasiądzie Brad Feld – założyciel Foundry Group i Techstars, znany rónież z inwestycji w MakerBot i Fitbit.

Co więcej, Autodesk oznajmił, że planuje rozpocząć współpracę z Formlabs. Obie firmy mają skupić się na integracji oprogramowania oraz tworzeniu wspólnych przedsięwzięć marketingowych.

Formlabs wprowadziło wiele innowacji na rynek dekstopowych drukarek 3D i Autodesk jest naprawdę podekscytowany przyszłością firmy. A co ważniejsze, chcemy pracować razem, by móc rozwijać projektowanie i produkcję cyfrową dla designerów z całego świata.

Carl Bass, CEO Autodesku

Źródło: 3Dprint.com

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News