Formlabs ogłosił wprowadzenie na rynek Fuse 1+ 30W – nową i bardziej wydajną wersję swojego systemu do druku 3D z proszków poliamidowych w technologii SLS. Nowe urządzenie powstało na bazie modelu Fuse 1, który został wprowadzony na rynek w zeszłym roku, ale zostało wyposażone w laser o mocy 30 W, o 20W więcej w stosunku do poprzedniego modelu. To rozwiązanie w połączeniu z unowocześnionym systemem galwanometrów, zapewnia szybszy proces druk3D, lepszą przepustowość i dostęp do nowych, wysokowydajnych materiałów. Fuse 1+ 30W jest dostępny do natychmiastowego zamówienia w cenie od 27.499 dolarów. Wysyłka pierwszych egzemplarzy jest planowana na koniec sierpnia br.

Formlabs twierdzi, że Fuse 1+ 30W może osiągnąć prędkość skanowania do 12,5 metra na sekundę, a części wypełniające pełną komorę roboczą drukarki 3D będą wydrukowane w ciągu 24 godzin. Opcja drukowania 3D z przedmuchiwaniem azotem ma zapewniać właściwości konkurencyjne w stosunku do liderów branży, a wysoka gęstość zapełnienia komory roboczej i możliwość recyklingu proszku zapewniają druk 3D o niskim poziomie odpadów, niższy koszt jednostkowy części i szybszy zwrot z inwestycji w drukarkę 3D.

Oprócz Fuse 1+ 30W firma ogłosiła również wprowadzenie na rynek proszku Nylon 11 CF, który został zaprojektowany, aby umożliwić zastosowania końcowe, które są mocne, a jednocześnie lekkie. Nylon wypełniony włóknem węglowym zapewnia wysoką sztywność i stabilność wymiarową, wysoki stopień odporności na wibracje/uderzenia przy wysokim stosunku wytrzymałości do masy oraz stabilność termiczną.

Źródło: wwwformlabs.com
Zdjęcie: wwwformlabs.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like