GREENFILL3D – polski startup tworzący innowacyjne biomateriały dla druku 3D, oparte m.in o otręby pszenne, zdobył tytuł EKOinwestora 2022 w Przemyśle Spożywczym. Konkurs jest organizowany przez BIKOTECH – wydawcę magazynów AGRO Industry i Nowości Handlowe, jak również twórcę najważniejszych konferencji dla polskiego przemysłu spożywczego. Tegoroczne nagrody EKOinwestora były wręczane podczas Polskiego Kongresu Napojowego 2022 – największej imprezie producentów napojów które w tym roku odbyło się pod egidą Coca-Cola HBC Polska. Sam konkurs został zorganizowany pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Konkurs “Ekoinwestor w przemyśle spożywczym” odbywa się od 2016 roku. Celami konkursu są min. podkreślenie społecznej odpowiedzialności przemysłu spożywczego, promowanie technologii przyjaznych dla środowiska i ograniczających negatywne oddziaływanie, wyróżnienie najciekawszych projektów środowiskowych zrealizowanych w przemyśle spożywczym i popularyzacja najlepszych dostępnych praktyk związanych z efektywnością energetyczną i ograniczaniem zużycia mediów.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a oceny zgłoszeń dokonują niezależni, niepowiązani eksperci. W tym roku przewodniczącym kapituły konkursowej był prof. dr hab. Janusz Wojdalski a grono ekspertów tworzyli prof. dr hab. Roman Niżnikowski, dr hab. inż. Bogdan Dróżdż oraz dr inż. Lech Maryniak. Nagroda została przyznana za projekt ECO POS stworzonego przez GREENFILL3D dla Grupy MASPEX, który powstał w technologii druku 3D, w oparciu o otręby pszenne, będące efektem ubocznym produkcji makaronów Lubella. Projekt jest realizowany zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym i zero-waste.

Nie jest to jedyne wyróżnienie jakie firma otrzymała w ostatnim czasie. W dniach 14-15 września w Warszawie, podczas corocznego Festiwalu Marketingu, odbyła się kolejna edycja konkursu POS STARS, gdzie oceniane były najlepsze stanowiska reklamowe roku. Wyróżnieniem zostało uhonorowane stoisko Lubelli (Grupa MASPEX), gdzie kluczowym elementem był ECO POS autorstwa GREENFILL3D.

W ostatnich dniach GREENFILL3D uczestniczył także w prestiżowej konferencji INSUMMIT – Festiwal Insightów i Innowacji, gdzie podczas panelu GREENSPIRACJE przedstawiciele firmy opowiadali o technologii produkcji biotworzyw opartych o naturalne materiały i sposobach ich praktycznego wykorzystywania w technologii druku 3D.

Źródło: www.greenfill3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like