SHINING 3D – czołowy, chiński producent skanerów 3D, wprowadził na rynek nowy ręczny skaner 3D – EINSTAR. Wyposażony w trzy projektory IR VCSEL, dwie kamery głębi stereo i jedną kolorową kamerę RGB, nowy skaner 3D może z łatwością rejestrować stabilne i wyraźne szczegóły w szybkim tempie i wyświetlać wysokiej jakości dane z kolorową teksturą. Według producenta EINSTAR to idealne narzędzie do rozpoczęcia pracy ze skanowaniem 3D lub prostym i wydajnym modelowaniem 3D.

Dzięki licznym formatom wyjściowym danych, EINSTAR powinien sprawdzić się w wielu różnych projektach i branżach – druku 3D, projektowaniu parametrycznym, czy VR&AR. Skaner 3D szybko i łatwo rejestruje bardzo precyzyjne dane chmury punktów z odstępami punktów do 0,1 mm. Dzięki wbudowanej kolorowej kamerze RGB odwzorowanie kolorów danych 3D jest bardzo wierne oryginałowi.

Wbudowana technologia ulepszeń optymalizuje chmurę punktów w celu pełnego gromadzenia danych, pomaga w skanowaniu 3D i poprawia jakość danych. Dzięki trzem projektorom IR VCSEL, dwóm kamerom głębi stereo i jednej kamerze RGB, EINSTAR może również dostarczać wyraźne i stabilne rezultaty skanowania 3D na zewnątrz. Technologia ta może być również wykorzystywana do skanowania 3D dużych i małych obiektów z różnych odległości.

Niewidzialne światło projektora sprawia, że proces skanowania jest przyjazny dla oczu. Urządzenie oferuje płynne i szybkie skanowanie z przydatnymi funkcjami i dużą szybkością skanowania. Ponadto skaner ma ergonomiczny kształt, zapewnia przejrzysty przepływ pracy i powinien być łatwy w konfiguracji (plug & play).

Aktualna, promocyjna cena skanera 3D to 799 USD/EUR dla nowych klientów SHINING 3D i 759 USD/EUR dla klientów już korzystających z urządzeń producenta. Docelowa cena to 959 USD/EUR.

Źródło: www.shining3d.com
Zdjęcia: www.shining3d.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Skanery 3D