W środę 12 lipca 2023 r. Honor – chiński producent smartfonów, zaprezentował najnowszy model telefonu ze składanym ekranem – Honor Magic V2, posiadający rekordowo niską wysokość po zamknięciu. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu stopu tytanu, co przekłada się na doskonałą równowagę pomiędzy niewiwelką wagą, a wytrzymałością urządzenia. Magic V2 waży zaledwie 231g i ma po złożeniu zaledwie 9,9mm. W produkcji nowych smartfonów Honor są wykorzystywane drukarki 3D do metalu, dostarczane przez firmę HBD (Hanbang Technology).

Honor to chińska marka smartfonów, która została założona przez Huawei Technologies w 2013 r., jako submarka skierowana do młodych użytkowników. Produkty Honor obejmują smartfony, tablety, laptopy i akcesoria do noszenia i są znane z konkurencyjnej ceny i stylowego wyglądu. W listopadzie 2020 r. w związku z trudnościami związanymi z restrykcjami handlowymi nałożonymi przez rząd USA, Huawei sprzedało markę Honor w celu zapewnienia jej dalszego rozwoju. Od tego czasu Honor działa jako niezależna firma.

Główną cechą nowego Magic V2 jest superlekki i wytrzymały zawias wykonany z tytanu, który jest możliwy do wykonania w takiej postaci tylko i wyłącznie za pomocą technologii druku 3D. Wykorzystanie tytanu pozwoliło na zwiększenie wytrzymałości zawiasów o 150% w porównaniu do zawiasów wykonanych z aluminium. Tytan jest również relatywnie lekki – technologia druku 3D umożliwiła zoptymalizowanie konstrukcji zawiasów, co przyczyniło się do jeszcze większej redukcji wagi. Materiał ten jest również niezwykle odporny na korozję i posiada wysoką odporność temperaturową, co jest ważne w urządzeniach elektronicznych, które mogą generować dużo ciepła.

Oczywiście tytanowy zawias to nie koniec innowacji, których jest bez porównania więcej. Honor Magic V2 jest wyposażony w dwie bardzo cienkie baterie krzemowo-węglowe, które mają grubość zaledwie 2.72mm. Dzięki nowatorskiej technologii ładowania niskonapięciowego, bateria ma większą wydajność przy tym samym napięciu w porównaniu do systemów baterii opartych na graficie. Smartfon został wyposażony w składany ekran OLED LTPO, który obsługuje 1.07 miliarda kolorów i potrójny zestaw aparatów, w tym: 50MP główny aparat, 50MP aparat ultraszerokokątny i 20MP aparat teleobiektywowy. Na przodzie znajduje się podwójny aparat z dwoma kamerami 16MP.

Dodatkowo, telefon będzie dostępny w kilku kolorach: Silk Black, Silk Purple, Gold i w specjalnej wersji Black z wegańską skórzaną tylną obudową. Cena startowa dla modelu w Chinach wynosi 8999 RMB (ok. 5000 PLN). Jest on dostępny w przedsprzedaży na terenie Chin, ale nie ma jeszcze oficjalnej informacji kiedy trafi na rynki Europejskie?

Źródło: www.hihonor.com & www.voxelmatters.com
Zdjęcia: www.hihonor.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News