Markforged prezentuje nową wersję stali nierdzewnej  17-4PH dla drukarki 3D Metal X. W porównaniu z pierwotną recepturą jest łatwiejsza w obsłudze, dostępna na większych szpulach, a praca z nią daje niezawodne rezultaty. Firma wprowadza też dwa nowe tryby druku 3D: Fine Features i Turbo Mode.

Aby skorzystać z nowych funkcji na Markforged Metal X, nie są wymagane żadne zmiany w hardware drukarek 3D. Użytkownicy otrzymają dostęp do nich dzięki automatycznej aktualizacji oprogramowania w chmurze, a użytkownicy z subskrypcją online otrzymają je w ramach kwartalnej aktualizacji.

Funkcja Fine Features, początkowo dostępna dla do druku 3D z miedzi, teraz również dla stali nierdzewnej 17-4PH v2, pozwala radykalnie zwiększyć rozdzielczość druku 3D, i dzięki temu uzyskać gładsze wykończenie powierzchni, dokładność wymiarową i produkcję mniejszych elementów. Aby z niej skorzystać, wystarczy wybrać tę opcję podczas ustawiania wysokości warstwy w oprogramowaniu Eiger. 

W 2019 r. Markforged wprowadził tryb Turbo dla drukarek 3D drukujących z materiałów kompozytowych z serii Industrial, pozwalający na istotne przyspieszenie produkcji części. Wysoka prędkość drukowania może zmniejszyć jakość części, ale Markforged opracował sposób na przyspieszenie pracy drukarki 3D przy zachowaniu wysokiego standardu właściwości mechanicznych i jakości powierzchni. Od teraz tryb Turbo jest dostępny dla stali nierdzewnej 17-4PH v2. Podobnie jak w przypadku Fine Features opcję aktywuje się przez wybór odpowiedniej wysokość warstwy w Eiger.

Tryb Turbo pozwala na druk 3D części ze stali nierdzewnej o +35% szybciej niż podstawowy, a w przypadku wybranych geometrii ta wartość może być jeszcze wyższa. Funkcja może istotnie zmienić przepustowość systemu Metal X — zwłaszcza w konfiguracji 1/1/1 (Print/Wash/Sinter).

Dystrybutorem Markforged w Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może usprawnić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.markforged.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like