Od ponad dwóch lat igus – producent systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych, świadczy usługi druku 3D w technologii SLS przy użyciu przemysłowych drukarek 3D firmy EOS. W pracy firma używa m.in. odpornego na ścieranie materiału do spiekania laserowego iglidur I3, opracowanego przez specjalistę od motion plastics igus. Teraz firma ogłasza trzykrotne zwiększenie parku maszynowego, co bezpośrednio przekłada się na krótsze czasy realizacji zamówień i/lub możliwość zamawiania większych wolumenów, które będą realizowane w szybciej.

Aby zamówić detal należy wejść na stronę igus, przesłać rysunek CAD, wybrać materiał i złożyć zamówienie. W ten sposób można szybko uzyskać specjalne rozwiązanie odporne na zużycie od firmy igus. Większość komponentów powstaje w procesie spiekania laserowego – na obszarze roboczym o wymiarach 220 x 170 x 300 mm w ciągu 30 godzin może zostać wyprodukowanych 5000 łożysk ślizgowych o wewnętrznej średnicy 10 milimetrów.

Wysokie koszty, takie jak produkcja narzędzi do formowania wtryskowego są wyeliminowane, a możliwe zmiany konstrukcyjne mogą być łatwo dokonane na komputerze, podczas gdy w konwencjonalnym formowaniu wtryskowym, całe formy muszą zostać zmienione i nie ma różnicy cenowej między złożonymi i prostymi kształtami. Jeśli klient chce wykonać przekładnie odporne na zużycie, może użyć odpornego na ścieranie materiału do spiekania laserowego iglidur I6, który został opracowany specjalnie do przekładni.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like