Kilka miesięcy temu ExOne, producent urządzeń pracujących w technologii addytywnej binder jetting, przedstawił obszerną listę kwalifikowanych materiałów, kompatybilnych z swoimi urządzeniami. Teraz, kategoria materiałów o najwyższej jakości została wzbogacona o kolejną pozycję – Inconel 718.

Inconel 718 często znajduje zastosowanie w przemyśle lotniczym, energetycznym i motoryzacyjnym, z uwagi na swoje charakterystyczne właściowości. Materiał cechuje się wysoką wytrzymałością i twardością, które idą w parze z dużą odpornością na korozję, środki chemiczne i ekstremalne temperatury (w zakresie 0 – 700°C). Dzięki temu wykorzystywany jest do tworzenia aplikacji wysokotemperaturowych (np. silniki odrzutowe) lub produkcji elementów narażonych na działanie środowiska korozyjnego (np. woda morska).

Inconel 718 został dodany do kategorii materiałów kwalifikowanych przez firmę zewnętrzną, co stanowi o ich najwyższej jakości. Tworzywo musiało przejść szereg testów, aby ich właściowści zostały zweryfikowane i potwierdzone.

Oprócz nowo dodanego tworzywa w kategorii materiałów zakwalifikowanych przez niezależną stronę trzecią znalazły się:

  • Metale: stale narzędziowe 7-4PH, 304L, 316L, M2
  • Kompozyty: stal nierdzewna 316 z brązem, stal nierdzewna 420 z brązem, wolfram z brązem

Wcześniej, Inconel 718 materiał klasyfikowany był w kategorii materiałów badawczo-rozwojowych. Jak mówi Rick Lucas, dyrektor ds. technicznych ExOne, szybkie tempo kwalifikowania nowych materiałów świadczy o rosnącej popularności technologii binder jetting oraz wysokiej jakości systemów do druku 3D ExOne.

Karta charakterystyki materiału Inconel 718

Dostawcą drukarek 3D do metalu oraz piasku firmy ExOne m.in. na rynku Polskim jest firma Colmex.

Źródło: exone.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D