JawsTec jest amerykańskim dostawcą usług produkcyjnych, specjalizującym się w druku 3D, obróbce CNC i obróbce metali. Firma oferuje dostęp do szybkiego prototypowania, a także zaopatruje duże firmy w części poprzez produkcję wielkoseryjną. JawsTec produkuje części dla niektórych z najbardziej znanych marek na świecie, w tym Tesla, Apple, BMW, Ford, Delta, SpaceX i innych. Podobnie jak wielu użytkowników proszkowych technologii druku 3D – SLS i Multi Jet Fusion, firma musiała zrezygnować z 30% niewykorzystanego materiału, ponosząc koszty jego przechowywania i utylizacji zgodnie z obowiązującymi w USA przepisami. To zwiększało koszty operacyjne firmy i stanowiło problem środowiskowy.

Chcąc zwiększyć wydajność produkcji, zoptymalizować koszty i poprawić zrównoważony rozwój firmy, JawsTec zaczął myśleć nad obniżeniem wskaźnika odpadów w postaci używanych proszków do spiekania. Ostatecznie firma wybrała technologię spiekania laserowego QLS firmy Nexa3D, aby całkowicie wyeliminować odpady proszku, jednocześnie radykalnie zwiększając przepustowość i czas pracy maszyny.

Zespół inżynierów aplikacji Nexa3D pomógł JawsTec wdrożyć cztery QLS 230 wraz z maszyną QLS 820, kończąc konfigurację i szkolenie w mniej niż miesiąc. Po uruchomieniu i zintegrowaniu z procesem produkcyjnym firma była w stanie natychmiast rozpocząć stosowanie kombinacji nowego proszku do spiekania i proszku pochodzącego z recyklingu ze starszych platform SLS i MJF do produkcji wysokiej jakości części dla swoich czołowych klientów produkcyjnych. Teraz jest w stanie wykorzystać 100% swoich proszków dzięki wysokiemu współczynnikowi gęstości upakowania drukarek 3D z serii QLS, co dodatkowo optymalizuje wskaźniki wykorzystania proszku z recyklingu.

Dzięki Nexa3D, JawsTec całkowicie wyeliminowało odpady proszku do spiekania. „Używamy mieszanki 75% / 25% niespiekanego/nowego proszku na QLS 230” — powiedział Oscar Klassen, współzałożyciel i CEO, JawsTec. „Dzięki zwiększonej gęstości upakowania drukarek 3D uzyskujemy elastyczność pozwalającą na wykorzystanie 100% proszku we wszystkich naszych operacjach”.

Nexa3D umożliwiła JawsTec zwiększenie produkcji SLS o +50% dzięki krótszym cyklom druku 3D. „Wytwarzamy części, które na naszych starszych maszynach zajmują 24 godziny, w ciągu zaledwie 10 godzin dzięki QLS, co pozwala nam skutecznie podwoić naszą wydajność” — zauważył Klassen. Co więcej, zdalna konserwacja Nexa3D skróciła czas przestoju JawsTec w przypadku niepowodzenia kompilacji – z dni do zaledwie godzin.

Wyłącznym dystrybutorem Nexa3D Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może zmienić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.nexa3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like