Już za trzy dni – w piątek 13 stycznia 2017 r. w Łodzi, w siedzibie Bionanoparku (dawny Technopark Łódź), odbędzie się uroczysta Gala Wręczenia Nagród Branżowych CD3D za 2016 rok. Tak jak miało to miejsce w styczniu bieżącego roku, przygotowaliśmy szereg atrakcji towarzyszących głównemu wydarzeniu, jakim będzie oficjalne ogłoszenie zwycięzców naszego plebiscytu. Nagrody główne w postaci wydrukowanych w technologii SLS Cedryków, dostarcza jeden z partnerów Gali – Technology Applied.

Dla przypomnienia: w plebiscycie jest 15 kategorii, a w każdej z nich min. 5 nominowanych firm, urządzeń, osób lub wydarzeń. 94 jurorów oceniało po 3 pozycje z każdej kategorii. Głosowanie odbywało się w systemie 5-3-1: za pierwsze miejsce przyznawano 5 punktów, za drugie miejsce przyznawano 3 punkty, za trzecie miejsce przyznawano 1 punkt. Jurorzy nie mogli głosować na siebie, własną firmę lub własne urządzenie. Głosowanie trwało do 31.12.2016 r.

My znamy już jego wyniki…
Wy poznacie je w najbliższy piątek, 13 stycznia 2017 r.

Uroczystość rozpoczyna się o 10:00 i w pierwszej kolejności będzie miało miejsce ogłoszenie wyników plebiscytu. Następnie – po części networkingowej oraz przerwie obiadowej, rozpocznie się część wykładowa. Zaprosiliśmy na nią wyjątkowych gości, którzy opowiedzą o wielu ciekawych z punktu każdego przedsiębiorcy działającego w branży druku 3D rzeczach. Kulminacją Gali będzie debata poświęcona profesjonalnym technologiom przyrostowym, do udziału w której zaprosiliśmy osoby współtworzące polską branżę druku 3D.

Oficjalnymi partnerami Gali Nagród Branżowych są firmy:

Sponsorzy:

logo-ultimaker-42-2 mtp_logo_boczne
technology-applied infinum3d
 bionanopark

.

Partnerzy:

fabrykator reprapy-logo-jpg

.

Część wykładową zainaugurują Mirosław Jaskułowski i Anna Ślusarczyk ze Stowarzyszenia Polskiej Branży Druku 3D, którzy przedstawią uczestnikom Gali ideę stojącą za powstaniem organizacji oraz plany związane z jej działalnością na nadchodzące miesiące. Do Stowarzyszenia przystąpiło do tej pory 30 osób reprezentujących szerokie spektrum firm tworzących rodzimą branżę druku 3D. Będzie to też idealny moment na to, aby rozważyć chęć przystąpienia do Stowarzyszenia oraz porozmawiać z jej licznymi przedstawicielami na temat wspólnych projektów i inicjatyw.

.

spbd3d

.

Kolejnym prelegentem będzie przedstawiciel głównego sponsora Gali – firmy Ultimaker, największego producenta niskobudżetowych drukarek 3D w Europie i jednego z największych producentów tego typu urządzeń na świecie.

ultimaker-3-content-photo-03-2

Po Ultimakerze na scenie pojawi się p. Mateusz Nowakowski – Zastępca Dyrektora Projektu Międzynarodowych Targów Poznańskich, które są jednym ze sponsorów Gali. p. Nowakowski przedstawi uczestnikom koncepcję imprezy targowej poświęconej technologiom przyrostowym – 3D Solutions, której druga edycja odbędzie się na początku czerwca 2017 r. w Poznaniu.

3D Solutions 025

Ostatnim prelegentem będzie Tomasz Zwolan – prezes Infinum 3D, lubelskiej spółki zajmującej się produkcją drukarek 3D ODO Play, ODO Kronos oraz akcesoriów do drukarek 3D w postaci ODO Motion. W tym roku firma dwukrotnie zdobyła spory rozgłos – po raz pierwszy gdy URSUS ogłosił instalację pierwszego egzemplarza gigantycznego ODO Kronosa w swojej nowo otwartej fabryce w Lublinie, a po raz drugi, gdy niskobudżetowe drukarki 3D ODO Play trafiły do oferty wybranych Media Marktów w Warszawie. Tomasz Zwolan to jedna z najważniejszych postaci niskobudżetowej branży druku 3D – w styczniu br. podczas II edycji Gali Rozdania Nagród Branżowych CD3D, uczestniczył w debacie poświęconej początkom rynku niskobudżetowych drukarek 3D w Polsce.

odo-kronos-06

Ostatnim wydarzeniem dnia będzie debata poświęcona wysokobudżetowym, profesjonalnym technologiom przyrostowym. Udział w niej wezmą osoby, które współtworzyły rynek druku 3D w Polsce jeszcze na długo przed „rewolucją RepRapową„, tj. od połowy lat 00-nych. Na scenie pojawią się:

 • Michał Kosiński – dyr handlowy w Printeam
 • Piotr Mikulski – kierownik Działu Drukarek 3D w Bibus Menos, dystrybutora EOS i Stratasys
 • Maciej Patrzałek – prezes Solveere, dystrybutora EnvisionTEC, TierTime i TPM oraz biura konstrukcyjnego
 • Eryk Wąsek – członek Rady Nadzorczej w 3DTEAM Sp. z o.o. (ex-Materialise) oraz członek komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Polskiej Branży Druku 3D.

Moderatorem dyskusji będzie Paweł Ślusarczyk z Centrum Druku 3D, a tematy jakie zostaną podjęte, będą dotyczyć zarówno sytuacji rynkowej w Polsce jak i na świecie.

Gala CD3D 63

Udział w Gali jest płatny i wynosi 150,00 PLN.
Udział przedstawicieli firm należących do BAZY FIRM jest darmowy.

Aby wziąć udział w Gali, należy zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie wydarzenia.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Szczegółowy plan wydarzenia:

 • 10:00 – uroczyste przywitanie
 • 10:15 – rozpoczęcie gali wręczania nagród
 • 11:30 – networking
 • 12:30 – przerwa obiadowa
 • 13:00 – wystąpienie Mirka Jaskułowskiego i Anny Ślusarczyk ze Stowarzyszenia Polskiej Branży Druku 3D
 • 13:20 – wystąpienie przedstawiciela Ultimaker
 • 13:40 – wystąpienie Mateusza Nowakowskiego z Międzynarodowych Targów Poznańskich
 • 14:00 – wystąpienie Tomasza Zwolana z Infinum 3D
 • 14:20 – przerwa kawowa
 • 14:30 – panel dyskusyjny o wysokobudżetowych i profesjonalnych technologiach przyrostowych z udziałem
  • Michała Kosińskiego z Printeam
  • Piotra Mikulskiego z Bibus Menos
  • Macieja Patrzałka z Solveere
  • Jakuba Rozpendowskiego z 3D Lab
  • Eryka Wąsek z Materialise / Stowarzyszenia Polskiej Branży Druku 3D
 • 15:30 – oficjalne zakończenie Gali.

Serdecznie zapraszamy!

Gala CD3D 77

Centrum Druku 3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News