Już za 10 dni, 13 września 2023 r. w Tarnowie, odbędzie się pierwsza edycja konferencji „Małopolskie Dni Druku 3D„, organizowanej przez Grupę Azoty S.A. oraz Technology Applied. W wydarzeniu weźmie udział czołówka przedstawicieli przemysłowego druku 3D w Polsce, reprezentująca m.in takie marki jak EOS, HP, GE Additive, czy 3DGence. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale ma ona charakter stricte B2B – tematyka prezentowanych zagadnień zainteresuje przede wszystkim reprezentantów firm, uczelni wyższych, czy jednostek naukowo-badawczych.

Miejscem konferencji jest Centrum Sztuki Mościce, przy ul. Traugutta 1, w Tarnowie. Gospodarzami wydarzenia są Grupa Azoty S.A. – największy polski koncern chemiczny, który od kilku lat aktywnie rozwija swoją działalność w obszarze wysokowydajnych materiałów do druku 3D oraz Technology Applied – największa polska firma świadcząca usługi druku 3D, wykorzystująca w pracy wszystkie najważniejsze metody przyrostowe (m.in. SLS, MJF, SLA, FDM / FFF). Konferencję otworzą wspólnie przedstawiciele obydwu firm – dr Grzegorz Kądzielawski – Wiceprezes Zarządu Grupa Azoty oraz Jarosław Kozak – Prezes Zarządu Technology Applied.

Konferencja jest skierowana do profesjonalistów, którzy wykorzystują zaawansowane technologie druku 3D w codziennej pracy – inżynierów produkcji, konstruktorów, pracowników działu rozwoju, jak również przedstawicieli kadry zarządzającej procesami produkcyjnymi w firmach. Skierowana jest przede wszystkim do osób wywodzących się z takich branż jak lotnictwo, automotive, elektronika, przemysł zbrojeniowy, kolejowy, produkcja maszyn, czy medycyna.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona!

Do tej pory swój udział w konferencji potwierdziło kilkadziesiąt osób, wywodzących się z czołowych firm produkcyjnych w Polsce. W celu zgłoszenia swojego udziału należy podać m.in. nazwę reprezentowanej firmy i zajmowane stanowisko oraz NIP przedsiębiorstwa lub instytucji. Przesłanie zgłoszenia nie gwarantuje udziału w konferencji – będzie ono każdorazowo potwierdzane mailowo, w ciągu 3 dni roboczych.

Przejdź do formularza zgłoszeniowego

PROGRAM KONFERENCJI:

09:00 – Rozpoczęcie konferencji
Prelegenci dr Grzegorz Kądzielawski (Grupa Azoty) i Jarosław Kozak (Technology Applied)

MODUŁ 1 – TECHNOLOGIE

09:10 – Wykorzystanie technologii SmartFusion w procesie DMLS w celu redukcji struktur podporowych
Michał Pęczak (Bibus Menos)

09:30 – Jak Technologia HP JET fusion zmienia globalny przemysł
Eryk Wąsek (Integart)

09:50 – Technologia SLS – zalety technologii selektywnego spiekania proszków laserem
Hubert Gleba (Technology Applied)

10:10 – Technologia Electron Beam Melting – druk 3D metalu dla najbardziej wymagających aplikacji
Grzegorz Kaszyński (Amazemet)

10:30 – Warstwowe nakładnie polimerów (FDM/FFF) – zalety i główne obszary zastosowania najpopularniejszej technologii druku 3D na świecie
Damian Żabicki (3DGence)

10:50-11:10 Przerwa kawowa

MODUŁ 2 – MATERIAŁY

11:10 – Badanie wpływu sferyczności oraz porowatości wewnętrznej drobin polimerów termoplastycznych na sypkość oraz gęstość upakowania złoża
Dominik Antoni Zdybał (Alphapowders)

11:30 – From Concept to Reality within 72h – Jak stworzyć finalny detal w 72 godziny przy pomocy drukowanych form wtryskowych
ROSTI – Sebastian Piszczatowski

11:50 – Filamenty konstrukcyjne – przegląd wymagań jakościowych i aplikacyjnych
Dorota Kawa (Grupa Azoty)

12:10 – Atomizacja ultradźwiękowa – wolność rozwoju nowych materiałów do druku 3D w metalu
Grzegorz Kaszyński (Amazemet)

12:30 – Kreatywne wykorzystanie technologii przyrostowych
ANS Tarnów – dr Bożydar Tobiasz

12:50 – Polimery biodegradowalne
Magdalena Pantoł (Envifil)

13:00 – 13:50 Przerwa na lunch

MODUŁ 3 – CASE STUDIES

13:50 – Konformalne chłodzenie w praktyce
ROSTI – Wojciech Dzięgielewski

14:10 – Opracowanie metodyki produkcji części lotniczych w technologii druku przestrzennego z użyciem wybranych metalicznych stopów reaktywnych
Collins Aerospace Wrocław – Hubert Siudziński oraz Kacper Penkala

14:30 – Kształtowanie się kosztów w technologiach druku 3D z tworzyw sztucznych – kiedy w praktyce korzystać z druku 3D?
Jarosław Kozak (Technology Applied)

14:50 – Druk 3D w medycynie weterynaryjnej
Cabiomede – Michał Pawlik

15:10 – Jak wykorzystanie przemysłowego druku 3D zwiększyło wytrzymałość elementów i obniżyło koszty logistyki w procesie produkcji baterii?
Damian Żabicki (3DGence)

SESJA PYTAŃ I ODPOWIEDZI

15:30 – Pytania i odpowiedzi

16:00 – Zakończenie konferencji

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like