PRUSA Research – czeski producent amatorskich i desktopowych drukarek 3D, uruchomił aplikację mobilną, pozwalającą na sprawdzanie poziomu napięcia pasków napędowych w modelach Prusa Mk3, Mk4 i XL. Aplikacja o nazwie PRUSA BELT analizuje wibracje pasków wykorzystując do tego mikrofon smartfona.

Prawidłowe napięcie pasków napędowych w drukarkach 3D typu FDM / FFF jest ważne, aby głowica drukująca mogła się precyzyjnie przesuwać w danej osi. Zbyt luźne paski mogą powodować niedokładności powstającego wydruku 3D, natomiast zbyt ciasne paski obciążają części mechaniczne drukarki 3D. PRUSA BELT pozwala na łatwe i szybkie sprawdzenie stanu napięcia pasków oraz ich regulację.

Do tej pory napięcie paska należało sprawdzać za pomocą mechanicznych metod pomiarowych. Dzięki nowej aplikacji pomiarowej, można użyć do tego smartfona. Po wybraniu typu drukarki 3D i jej osi, aplikacja w czasie rzeczywistym pokazuje, czy napięcie jest optymalne, za wysokie, czy za niskie. PRUSA BELT działa zarówno z systemem Android, jak i iPhonem. Jest dostępna pod tym adresem: www.belt.connect.prusa3d.com.

Źródło: www.prusa3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like