Producent materiałów do druku 3D – KIMYA, opublikował analizę cyklu życia (LCA) swoich filamentów PETG. Według firmy, używanie filamentów PETG pochodzącego z recyklingu pomaga zmniejszyć emisję CO2 o 35% w porównaniu ze standardowym PETG. KIMYA zachęca użytkowników drukarek 3D do zwiększenia użycia filamentom pochodzących z recyklingu w interesie zrównoważonego rozwoju i ochrony zasobów naturalnych.

Analiza cyklu życia (LCA) to wieloetapowa, wielokryterialna analiza, która mierzy wpływ na środowisko jaki jest generowany przez produkt lub usługę w całym cyklu życia, w tym jego produkcji i użytkowania. Przeprowadzona we współpracy z Greenly i oparta na wytycznych ADEME, analiza recyklingowanego filamentu PETG 3D KIMYA wykazała emisję 4,08 kg CO2 w porównaniu do 6,27 kg CO2 w przypadku standardowego filamentu PETG firmy Kimya.

Według raportu Sculpteo „The State of 3D Printing Report” z 2022 r., produkcja addytywna poprawia wpływ na środowisko działań użytkowników. Podczas przeprowadzonych wywiadów z menedżerami, inżynierami i projektantami działającymi w środowisku produkcyjno-przemysłowym, 41% z nich stwierdziło, że druk 3D pomaga firmom osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju, a 61% uważa, że technologia ta pozwala im produkować go w ilościach odpowiednich do ich potrzeb.

„Nasze podejście jest częścią naszego ciągłego zaangażowania w bardziej zrównoważoną produkcję, o czym świadczy nasza linia filamentów pochodzących z recyklingu o nazwie „Remake”” – powiedział Benoît Stoeux, dyrektor zarządzający KIMYA. „Jednocześnie myślimy również o naszych opakowaniach, które są teraz w 100% przyjazne dla środowiska, przy użyciu tektury pochodzącej z recyklingu i rozpuszczalnego atramentu. Kołnierze montażowe do naszych szpul z filamentem są wykonane w 95% z poliwęglanu pochodzącego z recyklingu. Następnym krokiem dla KIMYA jest przeprowadzenie pełnej oceny emisji dwutlenku węgla w naszej działalności w celu dokładnego oszacowania naszego śladu węglowego i podjęcia konkretnych działań w celu zmniejszenia emisji CO2”.

Źródło: www.kimya.fr

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D