W zeszłym tygodniu pisaliśmy o wyprzedaży systemu Desktop Metal przez Shapeways. Dzisiaj wracamy z podobnymi wiadomościami, tym razem na temat Uniformity Labs, ale w tym wypadku okoliczności tej aukcji wydają się być dużo bardziej dramatyczne.

Uniformity Labs jest amerykańską spółką założoną w 2014 roku, która zajmuje się m. in. opracowywaniem oraz produkcją nowych materiałów do druku z metalu zarówno w technologiach spieku jak i binder jettingu. Choć bardziej stosowne byłoby napisanie, że zajmowała się, ponieważ na dzień publikacji artykułu (15.02.2024) strona firmy jest niedostępna, ale o tym w dalszej części artykułu. W 2021 roku spółka pozyskała $38,35 mln w drugiej rundzie finansowania na potrzeby „poszerzenia asortymentu produktów” oraz rozbudowę zdolności produkcyjnych. Firma wyglądała na wschodzącą gwiazdę w swoim segmencie. Patrząc się wstecz na branżę, okazuje się, że niewiele było trzeba, żeby sprawić takie wrażenie… Rok później na stanowisko doradcy zarządu powołała byłego dyrektora wyższego szczebla z General Motors. W tym wypadku nie powtórzono spektakularnego sukcesu amerykańskiej branży motoryzacyjnej. Jeszcze w 2023 roku Uniformity Labs wypuściło serię nowych stopów do drukarek metalowych, w tym do systemów Desktop Metal. Nawiązano również współpracę z firmą Tekna, kanadyjskim producentem proszków metalowych oraz atomizerów i sprzętu towarzyszącego. W tym samym roku powołano na stanowisko dyrektora niewykonawczego prezesa firmy Sigma Additive. Tym razem nie możemy podać linku, bo strona jest nieaktywna i przekierowuje do wyszukiwarki wyjazdów wakacyjnych…

Wracając jednak do aukcji, to sprzęt o wartości ponad $10 mln został wystawiony na sprzedaż za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm zajmujących się likwidacją przemysłowych środków trwałych Aaron Industrial Solutions oraz Tauber-Arons, Inc.. Obie Aukcje już się zakończyły i nie mamy wiedzy, czy wszystko zostało sprzedane, lista sprzętu zaś jest na tyle długa, że nie będziemy jej tutaj przytaczać. Warto zwrócić uwagę, że na liście sprzedawanego sprzętu znajdują się również meble biurowe. Wciąż czekamy na oficjalny komunikat, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta wschodząca gwiazda już spadła.

Źródło: via 3dprintingindustry.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D