Spectrum Group, jeden z największych producentów filamentu do drukarek 3D w Europie, podpisał umowę z Advanced Graphene Products, z siedzibą w Zielonej Górze, na produkcję filamentu z dodatkiem grafenu. Zanim więcej o współpracy warto przybliżyć sylwetkę AGP, bo Spectrum Group jest raczej bardzo znana wśród naszych czytelników.

Spółka powstała w 2021 roku jako spin-off Politechniki Łódzkiej, gdzie obecni członkowie rady naukowej spółki, prof. Piotr Kula oraz prof. Łukasz Kaczmarek opracowali technologie będące fundamentem portfolio AGP. Tego samo roku firma zadebiutowała na giełdzie na New Connect.

Podpisana umowa przewiduje konkretny podział obowiązków dla obu spółek. AGP będzie dostarczać grafen w postaci czystej lub przedmieszek z grafenem do Spectrum Group. Wydzierżawi również na rzecz Spectrum linię produkcyjną zdolną produkować filament z domieszką grafenu. Warto dodać, że technologia produkcji filamentu z grafenem została również opracowana przez AGP. Zadaniem Spectrum ma być produkcja filamentu pod nazwą Prografen według receptury dostarczonej przez AGP oraz komercjalizacją. Advanced Graphene Products otrzyma prowizję od sprzedaży każdej szpuli materiału. Umowa została podpisana na 7 lat.

Pierwotnie AGP chciała sama rozwijać zarówno produkcję oraz sprzedaż opracowanych przez siebie filamentów, ale jak sami przyznają, na ten moment okazało się to zbyt skomplikowane. Spółka planuje teraz skupić się na działaniach w obszarze badań i rozwoju.

Źródło: via www.wysokienapięcie.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D