W lutym 2022 portal TCT Magazine donosił, że Collins Aerospace zakupił jedną maszynę NXG XII 600 od SLM Solutions. 21 lipca 2023 Collins pochwalił się, że dokonuje ekspansji swojego zakładu w West Des Moines w stanie Iowa w USA, ale bez większych szczegółów. 13 lutego tego roku Nikon SLM Solutions opublikował informację, że dostarczy drugą drukarkę NXG XII 600 do tego samego zakładu Collinsa. Sporo tu informacji, więc po kolei.

Nikon SLM Solutions to dobrze wszystkim w branży znany SLM Solutions, niemiecki producent drukarek do metalu. W zasadzie jeden z liderów w swoim segmencie. Pod koniec 2022 roku japoński Nikon kupił 100% akcji SLM i w ten sposób powstał Nikon SLM Solutions. Co ciekawe, to pierwotnie SLM miał wylądować w rękach amerykańskiej GE.

Collins Aerospace jest częścią największego na świecie koncernu zbrojnego, RTX, którego częścią są również takie marki jak Pratt & Whitney, czy Raytheon. Zakład Collinsa w West Des Moines zajmuje się projektowaniem oraz produkcją komponentów do silników dla samolotów oraz śmigłowców cywilnych i wojskowych.

Warta $14 mln rozbudowa zakładu dotyczy zarówno zwiększenia powierzchni jak i poszerzenia parku maszynowego, między innymi o drugą maszynę NXG XII 600. Nie jest to małe urządzenie, bo zawiera aż 12 laserów oraz pole robocze o wymiarach 600mm x 600mm x 600mm. Według producenta jest to w pełni produkcyjny system i wygląda na to, że Collins bardzo się z nim polubił skoro zakupili już drugi. Warto też dodać, że wspomniany zakład jest jednym z jedynie ośmiu, który otrzymał certyfikację dopuszczającą do produkcji komponentów w technologii addytywnej dla wojska wydaną w ramach programu akredytacji NADCAP.

Źródło: www.rtx.com, www.slm-solutions.com, via tctmagazine.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Artykuły