W przyszłym tygodniu, 12 marca 2020 r. miały rozpocząć się największe targi stomatologiczne - KRAKDENT 2020. W wydarzeniu miało wziąć udział kilku przedstawicieli branży druku 3D (m.in. Hanion / Liquid Crystal, CadXpert, czy 3D Phoenix), prezentujący rozwiązania addytywne dla protetyków. Wczoraj targi zostały oficjalnie odwołane i wstępnie przełożone na koniec maja br. z powodu wysokiego ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 i zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej o odwołaniu w bieżącym okresie tego typu imprez masowych. Za niespełna cztery tygodnie w Kielcach ma z kolei rozpocząć się Przemysłowa Wiosna Targów Kielce, a wraz z nimi największa impreza poświęcona technologiom przyrostowym w Polsce - Dni Druku 3D. Pytanie, czy wydarzenie uda się przeprowadzić zgodnie z planem...?

Koronawirus to temat, który od kilku tygodni elektryzuje opinię publiczną na całym świecie. Choroba - początkowo lekceważona i traktowana jedynie jako lokalny problem Chin, od chwili gdy zaczęła się rozpowszechniać po innych krajach stała się absolutnym tematem nr 1, mając realny wpływ na gospodarkę, ekonomię i finanse, jak i zachowania społeczne. Na całym świecie odwoływane lub przekładane są różnego rodzaju wydarzenia o charakterze masowym - w tym również targi poświęcone technologiom przyrostowym (ZOBACZ: "TCT Asia i Asiamold przełożone przez obawy związane z wybuchem epidemii koronawirusa").

Dziś poinformowano o pierwszym przypadku zarażenia koronowirusem SARS-Cov-2 w Polsce.

W oficjalnym komunikacie organizatorzy KRAKDENTU informują m.in.:

Mając na uwadze duże ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19), w związku z aktualnymi zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego dla profesjonalistów medycznych z dnia 2 marca 2020 r. oraz po konsultacjach z Dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, który dzisiaj (3 marca br.) wydał opinię odnośnie organizacji Targów KRAKDENT® oraz wojewódzkim Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu Targów KRAKDENT®. Planowany nowy termin to 28-30 maja br.

(...)

Bezpieczeństwo wystawców i gości jest naszym priorytetem. Jeszcze tydzień temu nic nie wskazywało na to, że będziemy zmuszeni do podjęcia takiej decyzji. W obliczu okoliczności, które są od nas niezależne, sytuacja stała się na tyle poważna, że decyzja o przesunięciu terminu Targów jest najlepszym z możliwych rozwiązań.

Całość komunikatu można przeczytać tutaj.

Jeśli chodzi o targi kieleckie, póki co organizatorzy zapewniają, że wszystkie planowane imprezy odbędą się zgodnie z planem. W przyszły piątek, 13 marca br. mają odbyć się np. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki zasobami Leśnymi Las - Expo. W opublikowanym oświadczeniu Targi Kielce informują m.in.:

Informujemy, że pracujemy zgodnie z kalendarzem targów i żadna z imprez nie została odwołana, jak również nie uległy zmianie terminy planowanych wydarzeń.

(...)

Podobnie jak organizatorzy wielu wydarzeń w kraju, właściciele firm i ich zarządy w związku z informacjami dotyczącymi rozprzestrzenienia się koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę o nazwie COVID-19 jesteśmy zaniepokojeni możliwymi konsekwencjami. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych Klientów, Partnerów, Gości i Pracowników dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Państwu najwyższy możliwy poziom higieny, bezpieczeństwa i opieki medycznej podczas pobytu w naszym ośrodku.

(...)

Stale monitorujemy sytuację na świecie, stosując się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektora Sanitarnego. Nasze działania pozostają w zgodzie z decyzjami administracyjnymi, które są dla nas nadrzędne. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Zapraszamy na Targi.

Będziemy na bieżąco informować o kolejnych komunikatach publikowanych przez organizatorów.

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News