Markforged – czołowy producent przemysłowych drukarek 3D opartych o polimery i metale, stworzył Digital Forge – kompleksową platformę do produkcji addytywnej, składającą się z przemysłowych drukarek 3D, oprogramowania z narzędziami do usprawnienia procesów wytwórczych oraz szerokiej gamy materiałów przemysłowych. Oferta Markforged obejmuje szereg drukarek 3D produkujących części z różnych, wysokowydajnych materiałów, dlatego Digital Forge nie tylko pozwala na ujednolicenie całego środowiska pracy, lecz pomaga zrozumieć na czym one polegają, w jaki sposób się uzupełniają i czym od siebie różnią?

Markforged oferuje opatentowany i unikalny na skalę całej branży druku 3D proces ciągłego wzmacniania włóknem węglowym drukowanych części i ich niskokosztowego wytwarzania. Proces ciągłego wzmacniania włóknem (CFR) pozwala na produkcję kompozytowych części z tworzyw sztucznych o wytrzymałości porównywalnej do aluminium 6061 T6. Dodatkowo drukarki 3D Markforged charakteryzują się możliwością długiej, ciągłej pracy, dokładnością części i niskim wskaźnikiem awaryjności. Drukarki 3D są wyposażone w czujniki do monitorowania stanu maszyny i mogą pracować bez nadzoru. Klienci raportują, że powodzeniem kończy się 199 na 200 wydruków (99,5% skuteczności).

Drukarki 3D Markforged są wyposażone w inspekcję laserową, badającą dokładność realizowanych wydruków 3D z dokładnością na poziomie mikronów. Pozwala to na wysokorozdzielcze drukowanie 3D zarówno w wysokości warstwy (50 mikronów), jak i dokładności XY (50-120 mikronów). Dzięki temu, wysoka wydajność i jakość wykończenia powierzchni części czynią drukarki 3D Markforged idealnym rozwiązaniem na każdym etapie cyklu życia produktu. Czołowi producenci korzystają z Digital Forge do drukowania części do prototypów, narzędzi, do użytku końcowego i produkcji.

Producent udostępnia oprogramowanie z możliwością korzystania z chmury dla globalnego użytku przedsiębiorstw. Zapewnia widoczność każdej z podłączonych do sieci drukarek 3D, dzięki zarządzaniu flotą, zintegrowanemu panelowi BI, dostarczaniu i zarządzaniu użytkownikami, audytowi i raportowaniu. Obsługuje MFA (wieloetapowe uwierzytelnianie) i SSO (jednokrotne logowanie). Posiada otwarte API do integracji systemów. Chmurowa platforma wykorzystuje dane z 10.000 podłączonych drukarek 3D i ponad 10 milionów wykonanych wydruków, co czyni je bardziej inteligentnymi dzięki OTA (over-the-air) aktualizacjom oprogramowania. Platforma Digital Forge uzyskała certyfikację ISO/IEC:27001 dla bezpieczeństwa informacji oraz certyfikację ISO:9001 potwierdzającą skuteczne zarządzanie jakością w dostarczaniu drukarek 3D.

Markforged jest pierwszą firmą, która stworzyła drukarki 3D zdolne do ciągłego wzmacniania włóknem (CFR) drukowanych części. Oznacza to możliwość drukowania kompozytowych części o wytrzymałości wystarczającej, aby zastąpić elementy z metalu. Podczas gdy posiekane włókna węglowe występujące w tradycyjnych filamentach są w stanie poprawić właściwości mechaniczne części, ciągłe włókna zwiększają ją jeszcze bardziej.

Niezależnie od powyższego, Markforged oferuje proces wytwarzania części z metalu przez topienie filamentu (metal FFF). Pozwala na druk 3D z szerokiego zakresu metali przemysłowych — stal nierdzewną, stal narzędziową, czystą miedź i Inconel. W przeciwieństwie do innych procesów produkcji addytywnej z metalu, gdzie spieka się proszek metalu wiązką lasera, użycie granulatu tworzyw sztucznych, wymieszanych z proszkiem metalicznym sprawia, że system Markforged Metal X jest bezpieczniejszy i łatwiejszy w obsłudze.

Latem 2022 roku Markforged przejął Digital Metal – producenta drukarek 3D do metalu, wykorzystującego technologię Binder Jetting. Drukarka 3D PX100 to precyzyjna, niezawodna platforma zdolna do produkcji tysięcy skomplikowanych części do użytku końcowego. Umożliwia firmom szybsze i tańsze wprowadzanie produktów na rynek, jednocześnie pełną kontrolę nad własnymi środkami produkcji.

Tradycyjne technologie produkcji masowej wymagają miesięcy na przygotowanie, wprowadzają ryzyko związanym z dostawcami zewnętrznymi i cierpią ze względu na słabą ekonomikę jednostkową podczas rozruchu i w niższych wolumenach produkcji. PX100 odblokowuje produkcję metalu na dużą skalę w miejscu zapotrzebowania, dając firmom niezawodne, bezpośrednie rozwiązanie, którym mogą sterować. Oznacza to zwiększoną szybkość dostarczania nowych produktów na rynek, a także redukcję ryzyka związanego z załamaniami łańcuchów dostaw.

Oprogramowanie Eiger sprawia, że konfiguracja ustawień druku 3D i projektowanie wzorów wzmacniania włóknem części jest szybka i prosta. Pozwala na przechowywanie części pod postacią cyfrowego magazynu i drukowanie ich w dowolnym miejscu w sieci drukarek 3D w swojej organizacji. Eiger posiada solidne procesy uwierzytelniania i zarządzania użytkownikami na poziomie korporacyjnym.

Markforged buduje pierwszy w pełni zintegrowany system produkcji addytywnej, który będzie pasował do sposobu, w jaki dzisiaj produkujesz części. Innowacje w oprogramowaniu umożliwią integracje, w tym:

  • Integracje MES za pomocą otwartych API.
  • Import/eksport integracji z CAD i FEA.
  • Paneli do śledzenia wydajności floty w aplikacji i za pomocą API.

Narzędzia programowe dostępne na The Digital Forge pozwalają dostarczać części szybciej, bez dodatkowych zasobów pracy czy sprzętu. Pozwalają na testowanie i weryfikację wydajność części w Eiger przed rozpoczęciem druku 3D za pomocą inteligentnej funkcji symulatora drukarki 3D, lub inspekcji części zasilanej sztuczną inteligencją, aby sprawdzić dokładność części podczas druku 3D.

Dystrybutorem Markforged w Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może zmienić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.markforged.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like