Markforged, twórca zintegrowanej platformy do druku 3D z metalu i włókna węglowego, ogłosił formalne zakończenie przejęcia Digital Metal – producenta drukarek 3D do metalu, działających w technologii Binder Jetting. Digital Metal został założony w 2003 roku i ma siedzibę w południowej Szwecji. Przed przejęciem firma była częścią grupy Höganäs (założonej w 1797 r.) – wiodącego producenta proszków metali. Informacja została po raz pierwszy ogłoszona w lipcu br. – była to druga akwizycja Markforged, po kwietniowym przejęciu Teton Simulation Software, której technologia została zintegrowana z oprogramowaniem do druku Eiger 3D.

Markforged nabył Digital Metal od Höganäs AB za około 32 miliony dolarów w gotówce, około 4,1 miliona akcji zwykłych Markforged i około 1,5 miliona dolarów w gotówce w celu uregulowania niektórych sald wewnątrzgrupowych. Digital Metal i jego zespół będą nadal działać pod marką Digital Metal, jako spółka zależna Markforged.

Rozwiązania Digital Metal zapewnia produkcję wysokiej klasy części z metalu. Możliwości firmy w zakresie natryskiwania spoiwa na sproszkowane stopy metali umożliwiają producentom wytwarzanie dużych ilości funkcjonalnych części z różnych materiałów. Do tej pory drukarki 3D Digital Metal wyprodukowały setki tysięcy części dla firm z branży produktów konsumenckich, motoryzacyjnej jak również uczelni wyższych akademickiej.

Źródło: www.markforged.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like