Markforged zaprezentowała na targach Formnext we Frankfurcie nad Menem swoją najnowszą przemysłową drukarkę 3D – FX10. Maszyna została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu produktywności i rentowności w pracy na liniach produkcyjnych. FX10 umożliwia użytkownikom drukowanie właściwej części wtedy i tam, gdzie jest ona potrzebna, redukując koszty i skracając czas realizacji z miesięcy do dni, w porównaniu z tradycyjnymi metodami produkcji.

„Zaprojektowaliśmy FX10 tak, aby była najlepszym narzędziem dla hali produkcyjnej” – powiedział Shai Terem, dyrektor generalny Markforged. „FX10 pozwala producentom obniżyć koszty wymiany oryginalnych części w porównaniu z tradycyjnymi metodami wytwórczymi i utrzymać działanie linii produkcyjnych bez martwienia się o problemy z łańcuchem dostaw lub zapasami części zamiennych. Drukarka 3D FX10 może przyspieszyć cyfryzację hali produkcyjnej, zwiększając wykorzystanie cyfrowych zapasów w celu budowania odporności łańcucha dostaw. Nasi klienci mają teraz potencjał, aby zaoszczędzić jeszcze więcej kapitału, zmniejszając fizyczne zapasy i zwiększając wydajność produkcji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych”.

Stworzone z myślą o elastyczności, modułowe systemy drukarki 3D można rozbudowywać i ulepszać o dodatkowe możliwości. FX10 zaprojektowano tak, aby zawierała zintegrowany moduł wizyjny głowicy drukującej w celu przechwytywania szczegółowych obrazów części i danych, w celu dalszego zapewnienia jakości części i optymalizacji jej wydajności. System druku 3D oparty na ciągłym wzmocnieniu włóknami (CFR) piątej generacji zapewnia wysoką jakość produkcji części w podgrzewanej komorze, umożliwiając prawie dwukrotnie większą prędkość pracy i dwukrotnie większe rozmiary wydruków w porównaniu z poprzednimi drukarkami przemysłowymi Markforged z tej serii. Maszyna pozwala też na wymianę części metalowych na drukowane, równie wytrzymałe części z kompozytów tworzyw sztucznych.

„FX10 to kolejny ważny kamień milowy w naszej misji dostosowania produkcji przemysłowej do indywidualnych potrzeb. Umożliwia naszym klientom realizację jeszcze większej liczby zastosowań przemysłowych przy wyraźnym zwrocie z inwestycji. W połączeniu z naszą platformą Digital Source naprawdę zaczynamy urzeczywistniać wizję rozproszonej produkcji” – powiedział Terem. „FX10 posiada pełny pakiet automatyzacji stworzony, aby uprościć korzystanie z drukarki 3D i zwiększyć jej wykorzystanie. Gdy linia nie działa lub potrzebne jest specjalne narzędzie, użytkownicy FX10 mogą po prostu nacisnąć przycisk 'Drukuj'”.

FX10 zapewnia łatwe wdrożenie na hali produkcyjnej, począwszy od operatora pierwszej linii. Prosty interfejs ekranu dotykowego w połączeniu z nowymi technologiami automatyzacji i zapewniania jakości umożliwia użytkownikom uzyskanie większej liczby części przy mniejszej liczbie interakcji ze strony operatora przed i w trakcie drukowania. Czujniki optyczne zamontowane na głowicy drukującej automatycznie weryfikują dokładność wymiarową części podczas pracy, aby zapewnić spójność i niezawodność, a także oceniają stan i wydajność maszyny. Mikrometr laserowy w FX10 skanuje części podczas druku 3D i pomaga w automatycznej kalibracji maszyny. Oprogramowanie kontrolne interpretuje dane z czujników w celu weryfikacji wymiarowej, zapewniając użytkownikom gwarancję jakości zaraz po zakończeniu pracy.

Szuflada na materiały w FX10 zawiera wbudowane, indywidualnie uszczelnione przegródki na maksymalnie cztery szpule o pojemności 800 cm3. Drukarka 3D jest w stanie automatycznie przełączać szpule pomiędzy miejscami przechowywania filamentu podczas pracy, a użytkownicy mogą ponownie ładować puste komory szpuli bez zakłócania druku 3D.

Digital Forge to platforma wytwarzania przyrostowego dla nowoczesnych producentów, która wspiera każdy aspekt pracy FX10. To kompletna platforma do wytwarzania przyrostowego składająca się z drukarek 3D, oprogramowania działającego w chmurze z narzędziami do doskonalenia procesów i szerokiej gamy materiałów przemysłowych. Platforma pozwala na integrację z istniejącymi ekosystemami produkcyjnymi, dzięki czemu użytkownicy mogą udostępniać części w całej organizacji i monitorować wydajność floty z centralnej lokalizacji.

Dystrybutorem Markforged w Polsce jest 3D Phoenix.
Zapytaj co może usprawnić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.markforged.com
Zdjęcia: www.businesswire.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like