Materialise ogłosiło, że Rada Dyrektorów firmy mianowała Brigitte de Vet-Veithen na jej nowego dyrektora generalnego (CEO). de Vet-Veithen zastąpi na tym stanowisku Frieda Vancraena, który jest współzałożycielem założonego w 1990 r. Materialise i który pełnił funkcję dyrektora generalnego przez 33 lata od jego powstania. Vancraen będzie nadal reprezentował Materialise jako Prezes Zarządu.

„Założyliśmy Materialise z misją tworzenia lepszego i zdrowszego świata” – powiedział Vancraen. „Trzydzieści trzy lata później firma osiągnęła idealny moment na zatrudnienie nowego kierownictwa, które zabierze nas w przyszłość. To przejście oznacza ewolucję przywództwa, a nie odejście. Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy dzięki naszym wysiłkom na rzecz poprawy i ratowania życia pacjentów oraz udoskonaleniu przemysłowego procesu produkcyjnego dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie druku 3D”.

Brigitte de Vet-Veithen jest doświadczoną manager z ponad 30-letnim doświadczeniem w różnych branżach. Dołączyła do Materialise w 2016 roku i obecnie jest wiceprezesem wykonawczym Materialise Medical, firmy opracowującej oprogramowanie i rozwiązania w zakresie druku 3D, które są dedykowane dla służby zdrowia. Pod jej kierownictwem segment medyczny stał się najszybciej rozwijającym się i najbardziej dochodowym segmentem biznesowym firmy.

„Brigitte ma idealne połączenie doświadczenia wewnętrznego i zewnętrznego oraz wykazała głębokie zaangażowanie w misję Materialise i rozwój pracowników. Nie mogę sobie wyobrazić lepszej osoby niż Brigitte, która mogłaby przewodzić Materialise i pomagać w kształtowaniu naszej branży w przyszłości” – dodał Vancraen.

Źródło: www.materialise.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like