Od czasu zainstalowania pierwszego systemu Powder Bed Fusion w Europie w 2015 roku, chiński producent przemysłowych drukarek 3D – Farsoon wspierał klientów przemysłowych w wielu aspektach wytwarzania przyrostowego, w tym konfiguracji maszyn, materiałów, rozwoju procesów i ich zastosowań. Współpracując z rosnącą liczbą klientów w Europie, Farsoon stał się wiodącym dostawcą dzięki rozwiązaniom do produkcji seryjnej wykorzystującym technologie stapiania proszków poliamidowych i metali.

Oprócz szerokiej oferty systemów L-PBF do druku 3D z metalu i tworzyw sztucznych, Farsoon skupił się na maksymalizacji produktywności za pomocą instalacji wielu laserów na platformach wielkoformatowych, a także na rozszerzaniu możliwości materiałowych do przyszłych zastosowań przemysłowych. Na targach Formnext, które rozpoczną się 7 listopada 2023 r. we Frankfurce nad Menem, Farsoon zaprezentuje m.in. dwulaserowe systemy FS621M i Flight 403P.

Platforma FS621M

Zaprezentowana po raz pierwszy w lipcu 2020 r. drukarka 3D FS621M o obszarze roboczym 620 x 620 x 1100 mm, została dobrze przyjęta przez klientów z branży lotniczej i produkcyjnej. Na dzień dzisiejszy baza instalacyjna rodziny FS621M osiągnęła ponad 60 instalacji licząc do października 2023 r, a maszyny przepracowały łącznie 510.000 godzin. Platforma FS621M jestnarzędziem do produkcji seryjnej, umożliwiającym wytwarzanie powtarzalnych części o wysokiej jakości.

Platforma dwulaserowa Flight 403P

System serii 403P to wysokotemperaturowa platforma stapiania proszków z tworzywa sztucznego, z bazą instalacyjną ponad 260 jednostek na całym świecie licząc do października 2023 r. Będąc jednym z pierwszych producentów maszyn, który opracował systemy LPBF ukierunkowane na produkcję przy użyciu przemysłowych laserów światłowodowych, Farsoon wprowadził podwójną głowicę laserową w maju 2021 r. Dzięki temu udało się 3-4-krotnie zwiększyć wydajność produkcji w porównaniu z maszyną SLS z pojedynczym laserem CO2. Drukarka 3D posiada komorę roboczą o wymiarach 400 × 400 × 540 mm. Zaawansowane funkcje, w tym wymienne wkłady i zewnętrzna stacja chłodząca, mogą jeszcze bardziej wydłużyć czas pracy maszyny i zapewnić wyższą przepustowość przy tej samej zajmowanej powierzchni.

Źródło: materiały prasowe Farsoon

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News