Stratasys zaprezentuje na targach Formnext swoją nową drukarkę 3D typu FDM - F3300. Firma twierdzi, że będzie to najbardziej zaawansowane urządzenie klasy na rynku. Jego konstrukcja i zaawansowane funkcje odmienią sposób wykorzystania wytwarzania przyrostowego w najbardziej wymagających branżach, takich jak przemysł lotniczy, motoryzacyjny, rządowy/wojskowy i usługi druku 3D. F3300 będzie dostępny w sprzedaży od 2024 roku.

F3300 to najnowsza drukarka 3D należąca do linii przemysłowych urządzeń typu FDM, która obejmuje serie F900, F770, F450mc i F123. F3300 stanowi uzupełnienie dla modelu F900, znanej ze swojej niezawodności, dużej pojemności roboczej i wykorzystania materiałów o wysokiej wydajności.

Kluczowe funkcjonalności F3300 obejmują:

  • większe prędkości druku 3D dzięki zwiększonym prędkościom suwnicy, wytłaczania i autokalibracji
  • wyższa jakość produkowanych części i zwiększona wydajność dzięki nawet 25% wzrostowi dokładności i powtarzalności, wraz z automatyczną kalibracją drukarki 3D
  • maksymalny czas pracy dzięki monitorowaniu maszyn, redundancji wytłaczarki i konstrukcji interfejsu skupiającej się na łatwości obsługi dla operatorów
  • niższe koszty eksploatacji o 25-45% oszczędności w porównaniu z innymi rozwiązaniami Stratasys FDM.

Stratasys organizuje 7 listopada 2023 r. o godzinie 17:30 czasu środkowoeuropejskiego specjalne wydarzenie, gdzie zaprezentuje nową drukarkę 3D na żywo. Tutaj można zapisać się, aby zapewnić miejsce na wydarzeniu lub obejrzeć transmisję z prezentacji.

Źródło: materiały prasowe Stratasys

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like