Amerykański producent wykorzystujący technologię druku 3D, Align Technology, otworzy zakład produkcyjny w Polsce. Jest to jedna z największych firm na świecie, stosujących produkcję przyrostową do końcowych zastosowań medycznych. Polska siedziba będzie mieścić się w Stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu. Jest to pierwsza placówka producenta w Europie i trzecia na świecie (dwie pozostałe mieszczą się w Meksyku i Chinach). 

W zakładach Align Technology wytwarzane będą przezroczyste nakładki ortodontyczne Invisalign, stosowane w leczeniu wad zgryzu. Stworzenie placówki producenta w Polsce jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na sprzęt tego typu w regionie EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki). W ramach ekspansji na kolejne kraje, planowane jest także otwarcie zakładów w Niemczech i Hiszpanii, zgodnie z ideą TREAT. 

Wyprodukowane w zakładach Align Technology nakładki są dostarczane do wykwalifikowanych ortodontów i stomatologów, aby wspomagać efektywne leczenie wad zgryzu pacjentów. Firma współpracuje z 200 000 certyfikowanych lekarzy i dostarcza aż 700 000 spersonalizowanych produktów każdego dnia. 

Jak mówi Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii:

Nasz kraj posiada jednych z najlepszych na świecie specjalistów z obszaru IT i cyfryzacji, a instrumenty wsparcia, takie jak specjalne strefy ekonomiczne czy rządowy program grantowy znacznie upraszczają procedurę inwestycji i rozwoju biznesu. Cieszy nas, że kolejny inwestor – firma Align Technology, docenił te możliwości i zdecydował się na ekspansję w regionie EMEA, lokalizując jedne z najnowocześniejszych zakładów druku 3D i produkcji cyfrowej na terenie Polski. 

Otwarcie placówki we Wrocławiu zapewni możliwość rozwoju polskiej gospodarki w zakresie innowacyjnych technologii. Jest to jeden z największych projektów w branży medycznej w kraju w ostatnich latach. Efektem stworzenia nowej siedziby amerykańskiego producenta jest utworzenie aż 2500 miejsc pracy. Uruchomienie zakładu Align Technology jest planowane na początek 2022 roku. 

Źródło: AlignTech.com

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like