Nano Dimension producent specjalistycznych urządzeń do przyrostowego wytwarzania elektroniki oraz drukarek 3D drukujących z metali i ceramiki, ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał 2022 r. Firma wygenerowała przychody w wysokości 11,1 mln dolarów, co stanowi wzrost o +1268% w porównaniu z tym samym kwartałem w 2021 r. i o +6% wyższa niż w pierwszym kwartale tego roku. Całkowite przychody za sześć miesięcy br. wyniosły 21,5 mln dolarów, co oznacza wzrost o +1227% rok-do-roku. Tak spektakularne wzrosty firma zawdzięcza przejęciom innych spółek, jakich dokonała w ostatnim czasie.

W lipcu br. Nano Dimension wywołało wielką sensację w branży druku 3D, przejmując 12% udziałów w jednym z liderów rynku – amerykańsko-izraelskim Stratasys. Prawdziwie sensacyjnym było równocześnie to, że Nano Dimension generowało roczne przychody na poziomie zaledwie 1,5% tego co Stratasys, a swój majątek i zasoby finansowe na tego typu transakcje zawdzięcza wyłącznie dobrej koniunkturze na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych. Teraz wyniki finansowe firmy są dużo lepsze, lecz wciąż daleko niższe od tego co generuje Stratasys, czy inne firmy z czołówki rynku.

Nano Dimension zakończyło kwartał z gotówką, inwestycjami krótkoterminowymi i depozytami w wysokości 1,27 mld dolarów, podczas gdy strata netto za drugi kwartał wyniosła -40 mln dolarów. Całkowite przychody za drugi kwartał wyniosły 11.1 mln dolarów, w porównaniu do 0,81 mln dolarów w drugim kwartale 2021 r. Koszty badań i rozwoju wyniosły 18,3 mln dolarów - wzrost w porównaniu do drugiego kwartału 2021 r. wynika przede wszystkim ze wzrostu kosztów osobowych, kosztów podwykonawców i kosztów wynagrodzeń w formie akcji spowodowanych zwiększonymi pracami badawczo-rozwojowymi firmy.

Całkowity przychód za okres sześciu miesięcy 2022 r. wyniósł 21.5 mln dolarów w porównaniu do 1.6 mln dolarów za pierwsze półrocze 2021 r. Całkowita strata netto za półrocze wyniosła -72.8 mln dolarów.

Źródło: www.nano-di.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like