Chiński producent drukarek 3D – Anycubic, zaprezentował dwa nowe urządzenia, w tym jedne w cenie poniżej 200 dolarów (ok. 1000 PLN). Pierwszą z dwóch drukarek 3D jest drukujące z żywic światłoutwardzalnych Anycubic Photon D2, wyposażone w charakterystyczną niebieską osłoną UV i obszar roboczy na poziomie 130 x 73 x 165 mm. Drugą nowością jest drukująca z filamentów Kobra Go – Anycubic ustalił cenę w przedsprzedaży tej drukarki 3D na zaledwie 189 dolarów, co czyni ją jedną z najtańszych desktopowych urządzeń na rynku. Docelowa cena Kobra Go to 209 dolarów w sprzedaży bezpośredniej przez Anycubic i 219 dolarów w ofercie Amazon.

Photon D2 został wyposażony w projektor DLP, który zapewnia dużo wyższą precyzję w naświetlaniu żywicy i jest zarazem pierwszą, fotopolimerową drukarką 3D w ofercie Anycubic, która nie używa ekranu LCD. Dzięki temu Photon D2 zapewnia wysoką dokładność i rozdzielczość, jak również pobiera niewielką ilość energii, ponieważ światło przepływa bezpośrednio do żywicy i nie musi przechodzić przez maskę LCD. Anycubic deklaruje, że lampy projektora wytrzymają około 20.000 godzin użytkowania, czyli dużo więcej niż ekrany LCD. Cena drukarki 3D została ustalona na 679 dolarów.

Kobra GO to drukarka 3D drukująca w technologii FFF. Anycubic dostarcza urządzenie w formie zestawu do pełnego montażu, co pomaga w osiągnięciu naprawdę niskiej ceny na poziomie ok. 200 dolarów. Równocześnie Kobra Go zawiera szereg funkcji często spotykanych w innych urządzeniach, w tym:

  • obszar roboczy na poziomie 220 x 220 x 250 mm
  • ekstruder typu Bowden do pracy z filamentem o średnicy 1,75 mm
  • mosiężna głowicę o średnicy 0,4 mm
  • zautomatyzowany system poziomowania stołu roboczego wykorzystujący technologię LeviQ Anycubic
  • magnetycznie mocowaną płytę roboczą ze stali sprężynowej pokrytą PEI.

Płytka ze stali sprężynowej umożliwia łatwe usuwanie nadruku poprzez jej wygięcie, co powoduje oderwanie się sztywnego nadruku. Takie podejście staje się standardową metodą dla amatorskich i desktopowych drukarek 3D FFF. Wszystkie powyższe funkcje sprawiają, że drukowanie 3D jest znacznie łatwiejsze i dostępne dla początkujących użytkowników, którzy będą mieli możliwość zakupić swoją pierwszą drukarkę 3D w jeszcze niższej niż do tej pory cenie.

Źródło: www.anycubic.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like