Nexa3D ogłosiła pomyślne sfinalizowanie przejęcia Essentium – producenta drukarek 3D i materiałów do druku 3D w technologii HSE. Firma ugruntowała swoją pozycję w branży, dostarczając rozwiązania do złożonych zastosowań w produkcji z polimerów, które są do 15 razy szybsze niż konkurencyjne technologie oparte o wytłaczanie.

Połączenie Nexa3D i Essentium ma otworzyć nowe możliwości, oferując klientom przemysłowym narzędzia potrzebne do skalowania produkcji i odkrywania niespotykanych dotąd możliwości produkcyjnych na dużą skalę. Szeroki zasięg rynkowy Nexa3D, obejmujący ponad 130 sprzedawców na całym świecie, w połączeniu z technologią HSE firmy Essentium, pozycjonuje połączony podmiot jako dużą siłę na rynku przemysłowego druku 3D.

W związku z fuzją, kluczowe osoby z Essentium objeły nowe stanowiska w strukturach Nexa3D:

Dr Blake Teipel został powołany na stanowisko dyrektora ds. strategii Nexa3D. Teipel wykorzysta swoje doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu produktów, współpracując z zespołem kierowniczym wykonawczym w celu formułowania, ułatwiania i komunikowania strategicznych inicjatyw Nexa3D oraz kierowania wysiłkami wdrożeniowymi w całej organizacji.

Dr Elisa Teipel została powołana na stanowisko dyrektora generalnego Nexa3D. Na tym stanowisku Teipel będzie kierować wszystkimi rządowymi działaniami biznesowymi Nexa3D, w tym wszystkimi specjalnymi projektami rządowymi i działalnością komercyjną, wykorzystując swoją rozległą wiedzę i relacje z klientami.

Kelly Spivey została powołana na stanowisko dyrektora finansowego Nexa3D. Na tym stanowisku Spivey będzie ściśle współpracować z całym zespołem kierowniczym wyższego szczebla, aby nadzorować połączone finanse, księgowość i technologie informacyjne firmy, opierając się na swoim rozległym doświadczeniu operacyjnym i audytorskim.

Nexa3D i Essentium dokładają wszelkich starań, aby zapewnić płynne przejście i utrzymać nieprzerwaną obsługę istniejących i potencjalnych klientów.

Źródło: www.essentium.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like