Nexa3D ogłosiła przejęcie oferty tajwańskiej firmy XYZ Printing w zakresie selektywnego spiekania laserowego (SLS) za nieujawnioną kwotę. W ramach umowy Nexa3D zintegruje technologię, dystrybucję i usługi związane z drukarkami 3D typu SLS firmy XYZ Printing. Według Nexa3D technologia SLS XYZ Printing została przyjęta w wielu branżach i jest ceniona za swoją wydajność, szybkość i niezawodność.

Po sfinalizowaniu przejęcia oferty, drukarki 3D – MfgPro230xS i MfgPro236xS SLS, zostały dodane do portfolio produktów Nexa, które obejmuje również autorski system QLS 820, wprowadzony na rynek w zeszłym roku. Drukarki 3D XYZ Printing są w stanie wytwarzać komponenty polimerowe o wytrzymałych, mechanicznych i termicznych właściwościach i pozwalają na korzystanie z materiałów zewnętrznych dostawców.

Drukarka 3D MfgPro236 xS charakteryzuje się 21-godzinną szybkością cyklu, 60-watowym laserem i dokładnością 0,2 mm i jest uważany przez Nexa3D za „niedrogie, ale wydajne” rozwiązanie SLS. Z kolei MfgPro 230 xS to rozwiązanie XYZ dla części wymagających wytrzymałości i trwałości, często wykorzystywane do prototypowania. Oferuje 24-godzinną prędkość cyklu i 30-watowy laser. Szeroka gama możliwych do wykorzystania materiałów obejmuje PA11, PA12, PBT i PP, a także TPU88 i TPU75. Oba systemy są również kompatybilne z materiałami topionymi na zimno – tytanem i stalą.

Nexa3D twierdzi, że więcej aktualizacji zostanie dostarczonych w nadchodzących tygodniach, gdy oferta XYZ Printing w zakresie technologii SLS zostanie połączona z istniejącym portfolio produktów.

Wyłącznym dystrybutorem Nexa3D Polsce jest 3D Phoenix. Zapytaj co może zmienić w Twoim biznesie: [email protected].

Źródło: www.nexa3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like