Nikon SLM Solutions – należąca do japońskiego koncernu niemiecka firma produkująca przemysłowe drukarki 3D do metalu, ogłosiła sprzedaż dziewięćsetnej maszyny w historii. Jubileuszowa, 900-tna instalacja miała miejsce w firmie Safran, która zakupiła model NXG XII 600.

Safran będzie wykorzystywać wielkoformatową, 12-laserową drukarkę 3D do metalu w swoim kampusie Safran Additive Manufacturing Campus (SAMC). Firma twierdzi, że maszyna będzie „niezbędna” do seryjnej produkcji kwalifikowanych części dostosowanych do obecnych i przyszłych silników lotniczych.

Safran opisuje zakup jako strategiczną inwestycję i w pierwszej kolejności zamierza produkować na niej „złożoną część aluminiową opracowaną w celu zintegrowania demonstratora silnika lotniczego nowej generacji”, która będzie opierać się na możliwościach produkcyjnych NXG XII 600. Firma będzie wykorzystywać do produkcji stop aluminium AlSi7Mg0.6 – F357 i współpracuje z Nikon SLM Solutions nad opracowaniem protokołu gwarantującego, że maszyna spełnia i przestrzega specyfikacji producenta dla wyposażenia samolotu. Firmy wierzą, że mogą potencjalnie ustanowić nowe standardy dla przemysłu lotniczego.

„Pierwszy model NXG XII 600 to kluczowy atut w dążeniu Safran do dekarbonizacji lotnictwa, co podkreśla nasze ambicje przyczynienia się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2035 r.” – skomentował François-Xavier-Foubert, dyrektor generalny kampusu SAMC. „Ta dostawa to nie tylko transakcja, ale świadectwo naszej wspólnej wizji przyszłości wytwarzania przyrostowego” – dodał Sam O’Leary, dyrektor generalny firmy Nikon SLM Solutions. „Dzięki NXG XII 600 umożliwiamy Safran wykorzystanie rekordowych możliwości produkcyjnych, torując drogę innowacyjnym postępom w lotnictwie”.

Safran jest kolejnym z kilku producentów, który zainwestował w maszynę NXG XII 600 od jej wprowadzenia na rynek w listopadzie 2020 r., a wśród innych klientów znajdują się m.in. GKN Aerospace, Divergent Technologies, MAN Energy Solutions i Sintavia.

Źródło: www.slm-solutions.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News