W wielu branżach wygląd wytwarzanych addytywnie detali jest priorytetem. Niezależnie od technologii przyrostowej w jakiej wykonany został element, często nadanie mu pożądanego wyglądu wymaga dużych nakładów pracy. Photocentric wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich klientów przedstawia Resin Cleaner, który pozwoli na optymalizację procesu post-processingu drukowanych 3D modeli z żywic fotopolimerowych.

Photocentric to producent popularnej serii drukarek 3D Liquid Crystal, pośród których znajdziemy między innymi model Precision 1.5, zwycięzcę tegorocznej edycji Mistrzostw Polski w Druku 3D w kategorii urządzeń fotopolimerowych. Poza tym firma ta specjalizuje się również w produkcji żywic przeznaczonych do wszystkich dostępnych drukarek 3D oraz środka Photocentric Resin Cleaner, który współpracuje ze wszystkimi fotopolimerami dostępnymi na rynku.

Środek umożliwia dokładne, szybkie i łatwe usuwanie żywicy fotopolimerowej z gotowych wydruków 3D. Co więcej, daje efekt czystej oraz gładkiej powierzchni bez niepożądanych pęknięć powierzchniowych czy białych pozostałości na modelach.  Resin Cleaner jest substancją niepalną, rozpuszczalną w wodzie, bezpieczną i skuteczną. Stanowi bezpieczniejszą i czystszą alternatywę dla IPA oraz innych rozpuszczalników organicznych.

Resin Cleaner jest szybszy w działaniu niż IPA czy inne popularne tego typu substancje, umożliwiając całkowite wyczyszczenie modelu w krócej niż 5 minut. Środek jest praktycznie bezzapachowy, co zapewnia o wiele większy komfort pracy. Jego niewątpliwą zaletą jest również fakt, że można go używać wielokrotnie, bez konieczności przelewania oraz filtrowania. W przypadku korzystania z myjki ultradźwiękowej o pojemności 15 l, środek należy zmienić dopiero po około 140 cyklach mycia.

https://www.youtube.com/watch?v=qsPvupM1c64&feature=youtu.be

Photocentric Resin Cleaner dostępny jest w butelkach o pojemności 1 litra oraz 5 litrów, za które zapłacić trzeba kolejno 159 zł oraz 699 zł. Można go nabyć w sklepie filaments4U, który jest wyłącznym dystrybutorem marki Photocentric w Polsce.

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like