W dzisiejszym pędzącym świecie, by wprowadzić nowy produkt na rynek, liczy się każdy dzień pracy. Równocześnie w ostatnich latach postęp technologiczny radykalnie przyspieszył tradycyjny cykl życia produktu. Innowacje w zakresie zaawansowanej analityki, sztucznej inteligencji i cyfryzacji umożliwiają firmom wprowadzanie nowych produktów na rynek szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Aby wyprzedzić konkurencję wiele firm sięga po druk 3D. Produkcja addytywna od dawna wykorzystywana była jako narzędzie do tworzenia prototypów – najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie pomogły zwiększyć prędkość, poprawić właściwości mechaniczne i obniżyć koszty ich produkcji. Dzięki wprowadzeniu na rynek drukarek 3D HP Jet Fusion, firmy czerpią korzyści z szybkiego prototypowania i łatwiejszego przejścia do pełnej produkcji.

Innowacja wymaga iteracji. Projektanci mogą przebrnąć przez dziesiątki pomysłów, zanim zdecydują się na ostateczny projekt, co sprawia, że iteracje są czasochłonne i kosztowne. Dzięki technologii HP Multi Jet Fusion projektanci mają swobodę wytwarzania wielu prototypów w czasie, który jest potrzebny do wyprodukowania pojedynczej części. To znacznie przyspiesza testowanie prototypów oraz projektowanie ostatecznego produktu.

W porównaniu z innymi technologiami druku 3D, które drukują punkt po punkcie (zamiast warstwa po warstwie), urządzenia HP Jet Fusion mogą drukować części w ułamku tego czasu. „Skrócony czas druku, swoboda projektowania i lepsza jakość części usprawniły nasz proces projektowania” – mówi Andy Boyes, kierownik programu w Sigmadesign. „Możliwość szybkiej produkcji wytrzymałych nylonowych części poprawiła nasze możliwości projektowe. Wykonaliśmy wiele elementów w technologii HP Multi Jet Fusion. W procesie tym zaoszczędziliśmy tysiące dolarów w porównaniu z tradycyjnymi metodami produkcji. Ograniczenia projektowe znikają, gdy drukujesz części przy użyciu technologii HP Multi Jet Fusion”.

Właściwości materiałów stosowanych do druku 3D w urządzeniach HP Jet Fusion są idealne do prototypowania i umożliwiają klientom podejmowanie decyzji dotyczących ostatecznego wyglądu ich części. Technologia HP Multi Jet Fusion umożliwia szybkie tworzenie części o wysokiej izotropowości, czyli takich, które mają podobne właściwości mechaniczne i jednorodną strukturę. „Zachowanie izotropowości jest potrzebne, aby projektant nie musiał poświęcać czasu na przekazywanie dodatkowych informacji o właściwościach danej części” – mówi Boyes.

HP drukuje z użyciem termoplastów klasy inżynierskiej i z wysoką dokładnością wymiarową. Umożliwia to tworzenie części, które mogą przejść rygorystyczne testy projektowe, aby sprawdzić ich ostateczne dopasowanie i formę. Podczas tworzenia nowego produktu, często powstają dwa projekty: jeden przeznaczony do druku prototypów, drugi do produkcji danej części.

„Kiedy opracowujesz produkt, tak naprawdę w każdym momencie projektowania jest to część końcowa” – powiedział Gabriel Boutin, prezes Syncro Innovation, firmy zajmującej się wzornictwem przemysłowym w Quebec w Kanadzie, oraz założyciel Kupol – nowej firmy, która projektuje i produkuje kaski rowerowe.

Firma Kupol zaprojektowała jedne z pierwszych prototypów kasków rowerowych przy użyciu technologii HP Multi Jet Fusion, a obecnie rozpoczęła ich produkcję na drukarce 3D HP Jet Fusion 4200 we współpracy z Sculpteo, firmą świadczącą usługi druku 3D, która jest właścicielem maszyny. Boutin wyjaśnia, że druk 3D HP nie tylko pozwolił mu skrócić czas wprowadzania produktów na rynek, ale również być bardziej kreatywnym.

„Kiedy nie musisz myśleć na dwa różne sposoby – dla prototypów i produkcji, a możesz skupić się tylko na jednej rzeczy, możesz pozwolić sobie na większą kreatywność” – powiedział Boutin. „Dzięki szybkości drukarek 3D HP Jet Fusion, zaoszczędziliśmy co najmniej jedną trzecią czasu w porównaniu z innymi metodami. Nie ma lepszego sposobu na stworzenie produktu”.

Dla firm takich jak Kupol, które mają krótkie serie produkcyjne i muszą produkować skomplikowane oraz wytrzymałe części, 3D HP Jet Fusion jest szybkim i niedrogim rozwiązaniem produkcyjnym.

„Wykonujemy wiele prototypów i części końcowych w tym samym czasie” – powiedział Burns. „Produkcja addytywna nie była pierwotnym założeniem firmy. Ostatecznie czynniki takie jak ekonomia, możliwości druku i elastyczność projektowa urządzeń 3D HP Jet Fusion zadecydowały o jej wyborze”.

Jeśli szukają Państwo możliwości przetestowania lub nabycia technologii druku 3D HP Multi Jet Fusion, zachęcamy do skontaktowania się z firmą Integart Sp. z o.o.

Źródło: www.drukarki3dhp.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like