Ostatnie dni przynoszą nam sporo nowości w obszarze materiałów. Tym razem Evonik, ważne ogniwo w łańcuchu dostaw materiałów do druku 3D, zarówno komponentów jak i gotowych rozwiązań, przedstawił swój nowy produkt. Żywica INFINAM FR4100L jest przeznaczona do druku w technologii DLP i może być stosowana w temperaturze pokojowej. Jest to pewne osiągnięcie biorąc pod uwagę jej parametry.

Żywica ta posiada normę niepalności V-0 według standardu UL 94. Norma ta oznacza, że płomień na powierzchni elementu zanika w ciągu 10 sekund, a krople topionego materiału nie poddają się zapłonowi. Z praktyki wiemy, że jeśli ktoś poszukuje materiału z normą niepalności, to najczęściej zależy mu na tej normie, zatem Evonik z pewnością dostrzegł szansę w zastosowaniach dla takiego materiału oraz w technologii, dla której go stworzył.

Poza kwestią niepalności materiał ten, według Evonik, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na rozciąganie, doskonałą jakością powierzchni oraz twardością zbliżoną do ABS. Ponadto można go poddać dalszej obróbce jak polerowanie, czy wiercenie.

Materiał ten powstał z myślą o zastosowaniach, gdzie będzie narażony na częsty kontakt z różnymi rodzajami paliw, płomieniami i iskrami. Głównymi odbiorcami materiału mają być firma z branży lotniczej i kosmicznej oraz samochodowej i ogólnie pojętej przemysłowej, gdzie nadaje się zarówno do tworzenia prototypów jak i do zastosowań końcowych.

Źródło: www.infinam.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like