PRINT-ME

PRINT-ME

DANE FIRMY:

POLIGRAF Wiesław Kasprowiak
ul. Zielona 33
Gorzów Wielkopolski
Polska

Telefon: (+48) 723 925 539

Email[email protected]
WWWprint-me.pl

MAPA DOJAZDU:
OPIS FIRMY:

PPHU Poligraf to firma specjalizująca się w produkcji materiałów poligraficznych  od 1997 roku. Bogate doświadczenie w wytwarzaniu materiałów do druku 2D wpłynęło na rozwój nowej gałęzi działalności.  W 2016 roku firma wkroczyła w kolejny wymiar – 3D – i rozpoczęła produkcję filamentów przeznaczonych do druku FDM/FFF pod marką PRINT-ME.

Działania firmy skierowane są na dynamiczny rozwój. W tym celu powstał zespół ludzi, którzy posiadają szeroką wiedzę z zakresu tworzyw i przetwórstwa oraz mechaniki, budowy maszyn i druku 3D. Dzięki ich umiejętnościom, kreatywności i wiedzy, materiały produkowane pod marką PRINT-ME są gwarancją jakości i powtarzalności. 

Przedsiębiorstwo inwestując w jakość, wykorzystuje sprawdzone surowce oraz dedykowane dodatki. Każdy materiał zanim trafi do oferty jest testowany w siedzibie firmy oraz wysyłany do niezależnych firm zajmujących się profesjonalnie drukiem 3D. Dzięki temu w ciągu ostatnich dwóch lat wprowadzonych do oferty zostało ok. 18 nowych materiałów. Aby wyjść na przeciw klientom tworzona jest baza profili, która ma za zadanie ułatwić pracę z danym materiałem na najbardziej popularnych modelach drukarek desktopowych oraz przemysłowych.

OFERTA:

Filamenty z oferty PRINT-ME podzielone są na dwie sekcje. Pierwsza z nich Hobby&Design została stworzona głównie z myślą o początkujących użytkownikach oraz właścicielach drukarek desktopowych o otwartych konstrukcjach.  Niemniej jednak, materiały świetnie współpracują z popularnymi i drukarkami typu Zortrax, UM, Gence itp.


Do filamentów Hobby&Design należą miedzy innymi: 

Materialy na bazie PLA:
E-HT PLA – nowość w ofercie, mateiał 3x szybciej krystalizuje niż standardowe PLA (np EcoLine) dzięki czemu poprawie ulega jakość powierzchni wydrukowanego detalu. Ponadto ma niemalże dwukrotnie wyższą odporność termiczną w porównaniu do konkurencyjnych materiałów bazujących na polilaktydzie.
Lucent PLA – nowość w ofercie, transparentny filament, cechujący się niezwykłą elastycznością i sprzężystością przez co nie jest tak kruchy jak zwykłe PLA. W temp 50 stopni staje się plastyczny i można go z łatwością deformować. Po ponownych ogrzaniu wraca do pierwotnego kształtu.
Satin Matt oraz Advanced Matt PLA– Materiały nadające drukowanemu detalowi matowe wykończenie, linie warstw są praktycznie niewidoczne. 
PLA z dodatkami: marble, brokat, termoczułe, świecące w ciemności
Natural Fibers – Wood, Bamboo, Cork
EcoLine PLA 

 • SmartFit PLA Marble

SmartFit PLA Bamboo

Dodatkowo filament Swift PETG oraz FLEXy o różnych twardościach 20D, 40D i 55D

Swift Pet-G

Drugą sekcję stanowią materiały Industry. Przygotowane specjalne kompozycje tworzyw, doskonale współpracujące z przemysłowymi drukarkami. Filamenty te wymagają z reguły większego doświadczenia od użytkownika oraz większych wymagań sprzętowych jak podgrzewana platforma robocza czy zamknięta komora.

Należą do nich następujące materiały:

 • Ampere PLA (przewodzący prąd PLA) rezystancja powierzchniowa 1 Ohm
 • Ampere FLEX
 • FLEX MDT 88A (wydrukowany detal może być wykrywany przez czujniki indukcyjne)
 • ABS
 • ABS PLUS
 • ABS ESD (rozprasza ładunki elektryczne)
 • PC/ABS
 • Carbon PC (poliwęglan o właściwościach antystatycznych)
 • ASA
 • PA 12
 • PA12 CF
 • FSM 900 (materiał podporowy rozpuszczalny w wodzie)
 • PETG-CF

Print-ME PET-G CF

Smooth ABS & FSM 900

Brak możliwości dodawania komenarzy

Więcej w PRINT-ME