W zeszłym tygodniu branżą druku 3D wstrząsnęła i zaszokowała informacja o fuzji Ultimakerera i Makerbota, która wywraca do góry nogami aktualny układ sił na rynku desktopowych drukarek 3D typu FDM / FFF. Jeden z ostatnich, liczących się na świecie producentów urządzeń tego typu – PRUSA Research, również dokonał przejęcia – niemniej bez porównania mniejszego. Firma założona przez Josefa Prusę przejęła amerykańską firmę dystrybucyjną Printed Solid Inc. w celu rozszerzenia sprzedaży bezpośredniej w USA.

Printed Solid działa na rynku druku 3D od prawie 8 lat. Na mocy przejęcia przez PRUSA Research, będzie oferować produkty czeskiego producenta, wsparcie i szkolenia bezpośrednio dla klientów z USA. Obecnie Printed Solid Inc. jest wyłącznym sprzedawcą Prusy dla klientów edukacyjnych, rządowych i korporacyjnych, a od teraz będą one trafiać także bezpośrednio do klientów indywidualnych.

Do czwartego kwartału 2022 r. Printed Solid Inc. pozyska większą powierzchnię magazynową, operacyjną oraz zwiększy zatrudnienie, w celu zapewnienia pełni usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych w USA. Będzie też produkować części zamienne do drukarek 3D, powstające na nich. Dzięki temu skrócą się terminy dostaw i czasy reakcji na naprawy i wymiany części.

David Randolph pozostanie dyrektorem generalnym Printed Solid Incorporated, a firma będzie nadal utrzymywać własną wewnętrzną markę filamentów Jessie FDM i obudów bezpieczeństwa, jak również odsprzedawać produkty innych firm we wszystkich sektorach branży druku 3D.

Źródło: www.prusa3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like