Formlabs wprowadza do oferty dwie nowe żywice poliuretanowe – PU Rigid 650 i PU Rigid 1000. Są one kompatybilne ze wszystkimi modelami drukarek 3D producenta – Form 2, Form 3, Form 3+, Form 3B i Form 3B+. Materiały charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na uderzenia i można je stosować w wielu gałęziach przemysłu – od medycyny po motoryzację i produkcję towarów konsumpcyjnych.

Firma zaleca stosowanie żywicy 650 do produkcji elementów złączy, takich jak zawiasy i połączenia zatrzaskowe, jak również części odpornych na uderzenia – koła, zderzaki i przelotki. Wariant 1000 jest przeznaczony do produkcji przyrządów i osprzętu produkcyjnego, obudów i wytrzymałych produktach konsumenckich, w tym kapsli do butelek, sprzączek czy pedałów rowerowych.

Poliuretan jako polimer jest dość szkodliwym materiałem i należy zachować szczególną ostrożność podczas wdychania jego oparów, ponieważ mogą one mieć daleko idące szkodliwe skutki zdrowotne. Kontakt skóry z nieutwardzonym poliuretanem może również mieć niekorzystny wpływ na zdrowie i w ekstremalnych przypadkach może być nawet czynnikiem rakotwórczym. Dlatego propozycja Formlabs, którego produkty są zawsze dokładnie badane i certyfikowane, może być ważną opcją w obszarze szybkiego prototypowania i produkcji addytywnej. PU jest bardzo bezpieczny po utwardzeniu, zatem przy odpowiednich aprobatach, otwiera to wiele zastosowań i możliwych zastosowań w druku 3D.

Źródło: www.formlabs.com
Zdjęcie: www.formlabs.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like