Protolabs, amerykański dostawca cyfrowych usług produkcyjnych, opublikował dane finansowe za III kwartał 2022 r. Mimo licznych perturbacji na rynkach międzynarodowych i pełzającej recesji gospodarczej, firma wygenerowała 121,7 mln dolarów przychodów, co stanowi nieznaczny spadek na poziomie -2,9% w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

Protolabs działa w branży e-commerce oferując formowanie wtryskowe, obróbkę CNC, druk 3D i wytwarzanie blach dla klientów na całym świecie. Firma obsługuje klientów, korzystając z własnych możliwości produkcyjnych, a przy pomocy przejętej, holenderskiej firmy Hubs również za pośrednictwem sieci firm partnerskich.

W trzecim kwartale 2022 r. przychody firmy utrzymały się na mniej więcej tym samym poziomie, jakkolwiek w przypadku Hubs wzrost wyniósł aż +38,5% rok-do-roku, co przełożyło się na 12,1 miliona dolarów przychodu. Zysk netto wyniósł 4,0 mln dolarów, a dochód netto liczony bez uwzględnienia zasad GAAP wyniósł 10,9 mln dolarów. W trzecim kwartale 2022 roku Protolabs obsłużyło 23.816 klientów. Marża brutto wyniosła 44,1% przychodów, w porównaniu do 45,2% w drugim kwartale 2022 roku. Saldo środków pieniężnych i inwestycji wyniosło 113,9 mln dolarów.

Źródło: www.protolabs.gcs-web.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D