13 września 2023 r. w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbyła się I edycja Małopolskich Dni Druku 3D pod hasłem „Era Druku Przemysłowego 3D” organizowana przez Grupa Azoty S.A. i Technology Applied. Wydarzenie zgromadziło uczestników z ponad 50 firm z całej Polski. Konferencja poświęcona była przemysłowym technologiom druku 3D oraz ich praktycznym zastosowaniom, a prelegentami byli czołowi przedstawiciele branży w Polsce.

Panele dotyczyły technologii, zagadnień materiałowych i badawczych oraz najnowszych rozwiązań wykorzystywanych w branży. Wydarzeniu towarzyszyły mini-targi, w trakcie których uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami firm z branży oraz w praktyce zapoznać się z możliwościami druku 3D.

W części seminaryjnej odbywały się panele dotyczące technologii, zagadnień materiałowych i badawczych oraz przedstawiane były rozwiązania wykorzystania np. druku 3D do produkcji części lotniczych, czy też w weterynarii.

Druk 3D nie bez powodu nazywany jest technologią przyszłości. W Grupie Azoty w ramach nowej strategii kładziemy mocny nacisk na to, aby obniżać ślad węglowy i aby nasza produkcja odbywała się w ramach Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Warto podkreślić, że technologia druku 3D bardzo mocno wpisuje się w szeroko pojętą tematykę zrównoważonego rozwoju. Stąd też jesteśmy przekonani, że w ciągu kolejnych lat te technologie będą nadal zyskiwały bardzo szerokie grono zwolenników – nie tylko hobbystów, ale także przedstawicieli przemysłu – podkreślał na otwarciu konferencji Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Ta konferencja to budowanie świadomości nowych rozwiązań, wymiana wiedzy w jakim kierunku zmierza przemysł i jakie powinniśmy wprowadzać rozwiązania w druku 3D, aby nadążać za gospodarką. Jest znakomitym miejscem, gdzie możemy porozmawiać o nowych pomysłach na temat technologii przyrostowych. Nasza branża szybko się rozwija, w niej „trzeba iść, żeby stać w miejscu, a biec, żeby być innowacyjnym” – dodaje Jarosław Kozak, Prezes Technology Applied Sp. z o.o.

Źródło: www.3dprintingcenter.net

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News