Roboze – producent wysokowydajnych, przemysłowych drukarek 3D typu FDM / FFF, poinformował że przedłużył partnerstwo z Ducati Corse – sportowym oddziałem Ducati Motor Holding, na rok 2023. Strategiczna współpraca firm ma na celu wykorzystanie technologii druku 3D w sektorze wyścigów motocyklowych, wspierając innowacje technologiczne.

Sezon MotoGP 2022 umożliwił Roboze i Ducati Corse odkrywanie nowych granic technologicznych i osiąganie wyjątkowych wyników na torze. Przemysłowy druk 3D w połączeniu z zaawansowanymi materiałami termoplastycznymi pozwolił na stworzenie wysokiej jakości spersonalizowanych i aerodynamicznych komponentów, które przyczyniły się do zwiększenia osiągów motocykli wyścigowych Ducati.

Roboze i Ducati Corse będą kontynuować współpracę w sezonie 2023, aby opracować najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie druku 3D dla branży sportów motorowych. Roboze dostarczy swoje drukarki 3D i specjalistyczne filamenty, natomiast Ducati Corse wniesie swoje bogate doświadczenie w dziedzinie wyścigów motocyklowych, przekazując opinie i szczegółowe wymagania dotyczące zastosowań druku 3D.

Wykorzystanie produkcyjnej drukarki 3D Roboze ARGO 500, która jest zainstalowana w siedzibie Ducati w Borgo Panigale oraz drukarki 3D Roboze PLUS Pro na padoku pozwoli przyspieszyć proces projektowania i produkcji części, optymalizując wydajność motocykli. Możliwość tworzenia niestandardowych, lekkich i wytrzymałych komponentów pomoże utrzymać przewagę konkurencyjną na torze.

Źródło: materiały prasowe Roboze

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News