Nano Dimension ogłosiło złożenie wstępnej, całkowicie gotówkowej propozycji nabycia wszystkich pozostających w obrocie akcji Stratasys, których obecnie nie posiada, za cenę 16,50 dolara za akcję, z możliwością podwyższenia ceny. Firma posiada ok. 14% udziałów w Stratasys i w tym roku wielokrotnie próbowała przejąć wszystkie pozostałe akcje spółki. Nowa oferta została przedstawiona zarządowi Stratasys, mimo że ten nie kontaktował się z Nano Dimension podczas swojej oceny alternatyw strategicznych.

Ocena alternatyw strategicznych została ogłoszona po tym, jak Stratasys zakończył proponowaną fuzję z Desktop Metal, gdy we wrześniu 2023 r. ponad 75% akcjonariuszy odrzuciło tą transakcję. W świetle tego Nano Dimension ponownie podejmuje próbę przejęcia firmy i uznało, że konieczny jest publiczny komunikat prasowy informujący o takim zamiarze. Na początku tego tygodnia Stratasys przyjął plan praw o ograniczonym czasie obowiązywania, aby chronić długoterminowe interesy akcjonariuszy.

W komunikacie prasowym Nano Dimension stwierdza m.in.:

Nano Dimension (…) ogłosiła dzisiaj, że złożyło wstępną, całkowicie gotówkową propozycję Zarządowi Stratasys (…) zakupu wszystkich pozostających w obrocie akcji Stratasys, których obecnie nie ma posiada za 16,50 USD za akcję w gotówce, z możliwością podwyższenia ceny po przeprowadzeniu badania due diligence. Niniejsza propozycja stanowi premię w wysokości 40% w stosunku do średniej ceny akcji Stratasys ważonej wolumenem od dnia 28 września 2023 r., czyli dnia, w którym Stratasys ogłosił, że jego Zarząd rozpoczął proces mający na celu zbadanie strategicznych alternatyw dla Spółki, w tym potencjalną sprzedaż.

(…)

Po proaktywnym złożeniu propozycji nabycia Stratasys, Nano Dimension jest skłonne natychmiast wprowadzić zwyczajową dokumentację związaną z transakcją wymaganą do przeprowadzenia potwierdzającego due diligence i zamierza zrobić to w najbliższej przyszłości. Biorąc pod uwagę głębokie zrozumienie Stratasys i branży AM przez Nano Dimension, oczekuje się, że Zarząd Nano Dimension będzie wymagał jedynie krótkiego okresu należytej staranności.

Oprócz finansowania propozycji dostępnymi środkami pieniężnymi Nano Dimension rozpoczęła rozmowy ze źródłami finansowania w celu wsparcia dowolnej transakcji, gdyby takie wsparcie było potrzebne, a propozycja nie jest uzależniona od finansowania. Propozycja jest uzależniona od zakończenia zadowalającego potwierdzającego procesu due diligence oraz wynegocjowania i zawarcia satysfakcjonującej obie strony ostatecznej umowy przejęcia. Nie ma gwarancji, że przejęcie zostanie sfinalizowane.

Źródło: www.nano-di.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News