Francuskie Sculpteo – jedna z największych firm świadczących usługi druku 3D w Europie, ogłosiła że ​​4 listopada 2023 r. zamknie swoją platformę dla projektantów, umożliwiającą im sprzedaż swoich modeli do druku 3D. Firma będzie koncentrować się wyłącznie na podstawowej działalności usługowej. Marketplace dla projektantów funkcjonował od ponad 10 lat.

Sculpteo od 2019 r. należy do koncernu chemicznego BASF, oferując kompleksowe usługi druku 3D oparte o technologie proszkowe (SLS) jak również cięcie laserem. Decyzja o zamknięciu platformy dla projektantów jest kolejnym przykładem swoistego „odcięcia się” od osób tworzących społeczność druku 3D na rzecz klientów biznesowych i przemysłowych. We wcześniejszych latach na podobne kroki zdecydowały się również Shapeways, Hubs (dawny 3DHubs) czy Materialise.

Firma zapewnia, że przesłane do tej pory projekty pozostaną dostępne w bibliotekach użytkowników i będzie można nimi w dalszym ciągu zarządzać. Niemniej jednak wszyscy, którzy prowadzili swój biznes w oparciu o platformę Sculpteo, będą musieli przenieść się na inne platformy.

Źródło: www.3druck.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News