3D Systems zaprezentowało nową drukarkę 3D – MJP 300 W wraz z materiałem VisiJet Wax Jewel Ruby dedykowaną do wytwarzania biżuterii metodą druku 3D. Zdaniem firmy, jej maszyna jest jak dotąd najbardziej zaawansowaną i wszechstronną drukarką 3D do pracy z woskiem.

MJP 300 W wykorzystuje dwa nowe tryby drukowania: QHD i UHD. Tryb QHD zapewnia ponad 50% lepszą rozdzielczość we wszystkich osiach (tj. 2000 dpi w X, 1800 dpi w Y, 2900 dpi w Z) i grubość warstwy 9,5 µm. Oznacza to osiągnięcie lepszej powierzchni wykończenia i mniej obróbki końcowej. Umożliwia także drukowanie bardziej skomplikowanych projektów, w których polerowanie jest niepraktyczne lub niemożliwe.

Alternatywnie, tryb UHD oferuje 2x większą prędkość druku 3D niż XHD na starszym urządzeniu firmy – ProJet MJP 2500W Plus, ma zwiększoną przepustowość i mniejszą ilość pracy związanej z wykańczaniem i polerowaniem. 3D Systems twierdzi, że dostępność czterech trybów drukowania (tj. QHD, UHD, XHD, ZHD) zapewnia większą elastyczność w planowaniu pracy zarówno na zmianę dzienną, jak i nocną.

Nowy materiał – VisiJet Wax Jewel Ruby jest wytrzymałym, stabilnym temperaturowo, czystym woskiem, który zapewnia optymalne połączenie elastycznych właściwości materiału i dobrej stabilności wymiarowej w środowiskach o wysokiej temperaturze. Dzięki temu możliwe jest zachowanie szczegółów najbardziej skomplikowanych projektów biżuterii podczas procesu formowania, zmniejszając prawdopodobieństwo pęknięcia lub odkształcenia. 3D Systems twierdzi, że proejkty wykonane z tego materiału mają zwiększoną stabilność termiczną w porównaniu z niedawno wprowadzonym woskiem VisiJet Wax Jewel Red. Umożliwia także wstępne ustawienie kamieni, co przyspiesza produkcję gotowych detali.

3D Systems ułatwiło także monitorowanie postępu druku 3D dzięki dodaniu przemysłowego oświetlenia, które można umieścić na drukarce lub na sąsiedniej powierzchni w celu poprawy widoczności. Poprawiona została również niezawodność poprzez modyfikacje głowicy drukującej. Pozwala to na dłuższy czas pracy głowic oraz obniża koszty poprzez zmniejszenie częstotliwości ich wymiany.

Zarówno MJP 300W, jak i VisiJet Wax Jewel Ruby będą dostępne w sprzedaży od listopada 2023 r.

Źródło: www.3dsystems.com
Zdjęcia: www.3dsystems.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like