Wczoraj media głównego nurtu obiegła sensacyjna wiadomość, że drukarki 3D polsko-szwedzkiego start-upu Skriware, który w zeszłym roku pozyskał na Kickstarterze ponad pół miliona koron szwedzkich (ok. 230 tysięcy PLN), trafiły do hipermarketów sieci handlowej Auchan. Gdy tylko to przeczytałem, rzuciłem wszystko i pobiegłem co sił w nogach do najbliższego Auchan w Łodzi, aby zobaczyć na własne oczy to na co tak długo wszyscy czekamy – drukarki 3D na półkach polskiego hipermarketu! Niestety mój entuzjazm został szybko zgaszony przez pracowników sklepu… Skriware jest dostępny w Auchan, ale tylko na zamówienie…

Skriware jest elementem specjalnej oferty promocyjnej25 Dni Auchan„, która trwa od 6 do 31 października. Oprócz drukarki 3D, klient sieci może zamówić sobie telewizory, aparaty fotograficzne, laptopy, sprzęt AGD, czy sprzęt audio. Niestety żaden z produktów objętych promocją nie występuje fizycznie w sklepie, istnieje wyłącznie możliwość jego zamówienia, z 5-cio dniowym terminem jego realizacji.

Skriware jest oferowany w specjalnej, promocyjnej cenie 3680 PLN brutto, którą można rozłożyć na 40 miesięcznych rat po 92 PLN.

skriware-auchan

Jak poinformowała nas Katarzyna Koszewska – PR Specialist w Skriware, po zakończeniu promocji, urządzenia firmy będą w dalszym ciągu dostępne w ofercie Auchan, niestety wciąż nie wiadomo, czy lub kiedy pojawią się fizycznie na półkach?

Dla przypomnienia, Skriware to niskobudżetowa drukarka 3D przeznaczona dla użytkownika domowego. Posiada estetyczną obudowę, dotykowy wyświetlacz LCD, zamknięty schowek na filament, komunikację przez WiFi i USB oraz świetne rozwiązanie w postaci magnetycznego stolika roboczego – a dokładniej specjalnej nakładki na stół, którą zdejmuje się wraz z gotowym wydrukiem. Obszar roboczy urządzenia to 15 x 15 x 13 cm. Drukarka 3D nie posiada podgrzewanego stołu roboczego, a dedykowane filamenty to PLA i PET-G.

Skriware 02

Oprócz drukarki 3D, Skriware rozwija własną platformę z projektami do druku 3D – Skrimarket, która jest zintegrowana z drukarką 3D. Ambicją firmy jest stworzenie kompletnego ekosystemu dla użytkowników ich urządzeń, polegający na tym, że będą mogli oni pobierać modele do druku 3D bezpośrednio z poziomu drukarki 3D.

Skriware 03

Drukarki 3D Skriware mogliśmy oglądać niedawno na żywo podczas VIII edycji Dni Druku 3D w Warszawie.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News