SLM Solutions, czołowy producent drukarek 3D do metalu na świecie, odnotował w pierwszym kwartale 2023 roku imponujący wzrost zamówień o +50% i wzrost przychodów o +47%. Przychody za I kwartał wyniosły 24,0 mln euro, co oznacza wzrost o +47% w porównaniu do roku poprzedniego (I kwartał 2022: 16,4 mln euro). Wartość zamówień za I kwartał 2023 roku wyniosła 25,3 mln euro, co oznacza wzrost o +50% w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim (I kwartał 2022: 16,9 mln euro).

EBITDA za I kwartał 2023 roku wyniosło -4,3 mln euro, co jest wynikiem negatywnego wpływu jednorazowych zdarzeń, jednak stanowi poprawę o 3% w porównaniu do I kwartału 2022 roku (-4,4 mln euro). Znakomite wyniki w zakresie przychodów i zamówień zostały osiągnięte dzięki mocnej pozycji produktu NXG XII 600 oraz ogólnej sile szerokiej oferty produktowej.

Sam O’Leary, CEO SLM Solutions, skomentował te wyniki, mówiąc: „Ponownie udało nam się osiągnąć znaczący wzrost przychodów i zamówień w pierwszym kwartale 2023 roku. Mimo przeciwności, które wpłynęły na naszą rentowność operacyjną, spodziewamy się znacznej poprawy w tym zakresie w pozostałej części roku. Ponadto, od zamknięcia transakcji w styczniu intensywnie współpracujemy z Nikonem i jesteśmy podekscytowani możliwościami naszej współpracy, które zaczynają już przynosić rezultaty”.

Dzięki solidnemu wzrostowi i silnej pozycji na rynku, SLM Solutions potwierdza swoją pozycję jako lidera w dziedzinie technologii druku 3D z metali. Firma nieustannie dąży do innowacji i poprawy swojej oferty produktowej, a wyniki za pierwszy kwartał 2023 roku są dowodem na skuteczność tej strategii.

Źródło: www.slm-solutions.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like